Експерти відповіли на одне з головних питань останніх днів / колаж УНІАН, фото Wiki, ua.depositphotos.com

Нещадно ЗМІ повідомили, що США погодили продаж Тель-Авіву однієї з найпотужніших бомб у своєму арсеналі - GBU-43/B MOAB, також відомої, як "мати всіх бомб". Наразі експерти Defense Express спробували розібратися в цьому питанні.

Вони звернули увагу на те, що незважаючи на вказівку джерела у вигляді заяви спецпредставника США на Близькому Сході Стіва Віткоффа, підтвердження цьому поки що немає

"Ба більше, саме формулювання мети передачі цієї бомби і деякі аспекти її використання дають підстави вважати, що щось із цим не так", - пише Defense Express.

Відео дня

По-перше, MOAB не є протибункерною бомбою. Таким чином, її не можна ефективно використовувати проти підземних заводів, які, очевидно, можуть стати головними цілями для ізраїльтян.

По-друге, як відомо, носієм GBU-43/B виступає транспортний літак Lockheed C-130. Проблема полягає в тому, що прорватися на великому тихохідному літаку до "серця Ірану" буде практично неможливо, а підвісити бомбу під ізраїльські винищувачі не дозволяють її розміри.

Нарешті, варто сказати, що Ізраїль уже отримав від США дозвіл на закупівлю авіаційних бомб інших типів, які здаються більш доречним вибором у контексті можливої ірано-ізраїльської війни. Тому навряд чи ми побачимо MOAB у розпорядженні ізраїльських військових.

GBU-43/B MOAB - довідка

GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast є американською авіаційною бомбою, створеною у 2002-2003 роках.

За характером вражаючої дії МОАВ є фугасною бомбою. MOAB має довжину 9 м і діаметр 103 см. Вага GBU-43/B становить понад 9,5 тонн, з яких приблизно 8,5 тонн припадає на вибухову речовину H-6. Сила вибуху бомби становить 11 тонн у тротиловому еквіваленті.

Цікаво, що раніше росіяни заявили, що використали проти України умовний аналог МОАВ, який отримав назву ОДАБ-9000. Втім, навіть сам факт існування цього боєприпасу викликає в експертів великі сумніви.

Вас також можуть зацікавити новини: