
Якщо припиниться американське постачання Україні ракет для Patriot, то передані нам зенітно-ракетні комплекси стануть просто металобрухтом, балістику ми збивати не зможемо. Про це заявив військовий аналітик Євген Дикий в ефірі Вечір.LIVE, коментуючи інформацію керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, що 40% озброєння Сил оборони - це продукція українського виробництва.
Як зауважив Дикий, вітчизняне виробництво охоплює різні види необхідного Силам оборони озброєння. Але все ж є позиції незамінні.
"От ми не робимо свої ракети для Patriot і в найближчі роки не зможемо робити. Тому, якщо припиняться американські постачання, Patriot стануть просто шматками металу і про них можна забути. На жаль, це поки факт. Альтернативи ніякої нема. Принаймні в плані збивання балістики альтернативи ніякої. В плані збивання аеродинамічних цілей, тут є європейські SAMP/T. Він співставний з Patriot, але балістику поки не бере. Patriot незамінні, на жаль, повністю", - сказав Дикий.
За його словами, з військової точки зору, роль балістики у війні ніяка, але балістику росіяни використовують, щоб "кошмарити" мирних людей.
"Слава Богу тієї балістики в москалів не вагон. Хоча кожний її прильот страшний. Балістичних ракет вони випускають на місяць пару десятків", - констатував військовий аналітик.
Водночас Дикий зауважив, що по решті озброєння Україна покладається на своє виробництво.
"На фронті воюють не балістикою. Там воюють FPV-ішками, класичною артою зі звичайними снарядами, воюють Калашниковим і т.д. А це все ми здатні забезпечувати самі, всю цю безсмертну класику - стрілковуху, бронетехніку, арту. До речі, ми зараз випускаємо артилерійських систем більше, ніж весь Європейський Союз. І оскільки Америка зараз не випускає артилерійські системи, в них це не було в плані, то ми зараз випускаємо більше артилерійських систем, ніж всі країни НАТО разом взяті", - підкреслив він.
За даними Дикого, за минулий рік Україна випустила 154 батареї "Богдани".
"Ці "Богдани" прямо з заводу нашого їдуть воювати. Вони працюють. Це як французький "Цезар" на мінімалках - простіший, примітивніший де-в-чому. Але вони працюють. І вони в будь-якому разі значно кращі, ніж будь-яка артсистема у росіян", - додав Дикий.
Він зауважив, що Росія випускає до 10 артисистем на місяць максимум. Хоча вони й збільшили свій ВПК останніми роками, але не все вдається, акцентував Дикий.
"В них з артилерійськими стволами значна проблема. Вони зношуються дуже швидко, враховуючи, що рашка завжди робила ставку і досі робить на оцей так званий "артилерійський вал". В них дуже не точна арта і відповідно, щоб ця неточна арта давала результат, треба буквально засіяти все. А це не тільки дуже багато снарядів, це ще й дуже швидке зношування стволів. Вони не просто так вже приперли на фронт оці 130-мм корейські гаубиці. В Радянському Союзі цей калібр списали ще в 40-х роках", - зазначив Дикий.
Але гаубиці ці дуже неповороткі, що дає можливість ЗСУ їх активно знищувати.
"Воно довбе нормально так, але дуже повільне і неповоротке. А в цій війні треба "вистрелив і втік". Інакше ти "не жилець". І коли один наш Хімарс накриває 30 гаубиць одним залпом - про що ще говорити", - пояснив Дикий.
Українська зброя - що відомо
Як повідомляв УНІАН, керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов нещодавно зазначив, що на озброєнні українських захисників перебуває понад 40% продукції вітчизняного виробництва, що не поступається західним озброєнням.
Очільник розвідки наголосив, що вітчизняні системи не просто не поступаються іноземним - вони створюються під реальні потреби війни, змінюючись разом із її перебігом. Наприклад, морські дрони MAGURA V5 вже стали символом нової епохи морських операцій, зазначив Буданов.
Водночас президент Володимир Зеленський в лютому говорив, що Україна використовує на фронті 40% зброї і техніки власного виробництва. Він констатував, що країна стала більше виробляти продукції військово-промислового комплексу. Однак Україна, як і раніше, вкрай потребує підтримки партнерів, зазначив Зеленський. Глава держави неодноразово звертався до країн-союзниць зокрема щодо передачі додаткових систем ППО.
Нещодавно Зеленський дорікнув США за відмову передати Україні обіцяні Patriot. Він зазначив, що Україна повідомляла США, що готова купити відповідний пакет допомоги з системами ППО. Зокрема, Зеленський сам говорив це президенту США Дональду Трампу під час телефонної розмови, також це питання обговорювалося і з європейськими партнерами, які готові разом з Україною фінансувати відповідні пакети.