Україні західні партнери могли надати сотні далекобійних ракет, серед яких є й американське ракетне озброєння - ATACMS.
Можна сказати, що загальна кількість переданих ракет ATACMS і SCALP/Storm Shadow "дорівнює кількості тих цілей, які рахувалися на глибині РФ до 300 км", поділився думкою директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець під час етеру на каналі "Еспресо".
За його словами, загалом у США зараз може бути близько 2,5 тис. ракет ATACMS.
Аналітик додав, що, за відомостями Інституту вивчення війни (ISW), вглиб 300 кілометрів на території Росії є 250 різних військових цілей важливого значення, які можна знищити за допомогою далекобійного озброєння:
"Слід розуміти, що використання таких ракет не повинно стати широким фронтом, а мають бути чітко сплановані операції для отримання переваг на певних ділянках фронту".
У центрі уваги дозвіл від партнерів на глибокі удари по Росії - що повідомлялося
У середині жовтня 2023 року західні ЗМІ писали, що американська влада таємно передала Україні ракети ATACMS. Пізніше стало відомо, що українська сторона справді отримала таке ракетне озброєння, але не мала права бити ним углиб російської території.
17 листопада видання Le Figaro написало, що західні партнери дозволили українцям бити ракетами ATACMS, SCALP та Storm Shadow по РФ.
РосЗМІ писали, що рішення Джо Байдена, який ще кілька місяців виконуватиме обов'язки президента США до інавгурації Дональда Трампа, щодо надання українцям дозволу атакувати російську землю далекобійною зброєю є провокаційним та нібито може мати "катастрофічні наслідки".