Українські експерти проаналізували таку французьку розробку / ілюстративне фото УНІАН

Оборонна компанія Sirehna у Франції, дочірня структура кораблебудівного конгломерату Naval Group випробувала свій багатоцільовий морський дрон, який отримав назву Seaquest S. Довжина його корпусу складає 10 метрів, а заявлена автономність роботи становить 24 години, пише Defense News.

У компанії, яка розробляла цей дрон, зазначили, що під час роботи над проєктом враховували досвід України щодо застосування безпілотних катерів у війні проти Росії на Чорному морі. 

У виданні підкреслили, що французький морський дрон Seaquest створюють як багатоцільовий апарат, що буде мати модульне оснащення, залежно від завдання, тобто ведення розвідки або радіоелектронної боротьби, патрулювання акваторії, полювання на підводні човни або ж ураження кораблів противника. 

Відео дня

Також цей морський дрон буде базуватися на борту бойових кораблів ВМС Франції. 

Водночас керівник дивізіону по безпілотних системах Naval Group П’єр-Антуан Фліш пояснив, чому для розробки обрали саме "модульний" варіант з оснащенням морського дрона для Франції. За його словами, розробникам стало відомо, що в Україні кожні 6 місяців створюють нові зразки морських дронів, адже з такою швидкістю російські окупанти "покращують засоби протидії такому озброєнню". 

Морський дрон Seaquest S / фото Naval Group

Своєю чергою експерти Defense Express прокоментували таку розробку:

"Від Defense Express тут поставимо такий акцент - іншими словами, французи для себе досвід України у застосуванні морських безпілотників оцінили так, що замість кожні пів року створювати новий варіант такої зброї, краще одразу закладати можливість "апгрейду" наявної розробки за рахунок модульного принципу оснащення апарата".

Водночас аналітики цікавляться питанням щодо співвідношення "вартість/ефективність". Також на цьому етапі йдеться тільки про спуск на воду першого екземпляра морського безпілотника Seaquest S, а сама компанія Naval Group повинна провести весь процес випробувань цього дрона та запустити його потім у серійне виробництво. 

"Але з іншої сторони, заодно це буде цікавий приклад по темі, як може змінюватись переосмислення досвіду України у застосуванні безпілотних катерів в сучасній війні на морі", - додали у Defense Express.

Українські дрони Magura V5 - що відомо

Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони Євген Єрін заявив, що в Україні триває процес як самого виробництва, так і вдосконалення, розробки та набуття нових спроможностей для морських дронів Magura V5

Коли в нього запитали, чи варто чекати на підводний аналог дрона Magura V5, представник ГУР наголосив: "Деталей розкривати не буду. Можу сказати, що робота триває, результати будуть і ви їх обов'язково побачите". 

Також повідомлялось, що росіяни намагаються відтворити морські дрони Magura V5. В ГУР підкреслили, що у світі цікавляться цією зброєю, проте сьогодні вона має працювати на звільнення української землі, моря і неба.

Вас також можуть зацікавити новини: