Удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою може бути випробуванням РФ нового типу зброї.
Такою думкою поділився військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі телемарафону. Як зазначив фахівець, він не може стверджувати, що йдеться саме за ракету "Рубеж", тому що підтвердити це можуть тільки офіційні джерела після висновків відповідної експертизи.
Водночас він прокоментував характеристики ракети "Рубеж". Вага її бойової частини (вибухової речовини) – 1200 кг, що відповідає потужності 2,5 одиниці "Іскандер-М" чи дорівнює приблизно півтори ракети Х-22, бойова частина якої – 960 кг. Підтверджена дальність польоту МБР – 2 тис. кілометрів, але за проєктними характеристиками вона може сягати 6 тис. кілометрів.
За словами Коваленка, її випробування були призупинені у 2018 році, скільки у РФ було зроблено акцент на продовженні проєкту ракетного комплексу "Авангард" та розробці стратегічного ракетного комплексу "Сармат", як "основної міжконтинентальної балістичної ракети майбутнього".
"Сармат" не є ефективним, він недороблений, та випробування його продовжуються, не дивлячись на те, що він прийнятий на озброєння. Але "Авангард" треба кудись ставити, тому я здивуюсь, якщо вони розпочали якісь нові етапи випробування Р-26 "Рубеж" для того, щоб встановлювати на них "Авангард"… ", - сказав Коваленко.
За його словами, наразі невідомо, чи може Україна збивати ракети "Рубеж" - в Україні на сьогодні не було жодного випадку збиття озброєння з такими характеристиками.
"Тобто, це – унікальний випадок… Можу сказати – у нас є різноманітні заходи перехоплення, у тому числі ЗРК Patriot та SAMP/T, але як вони відпрацюють по таких цілях – невідомо. І, відповідно, проблематичність полягає ось у чому. Не виключаю, вони навіть матимуть можливість перехопити цю ракету, але для кожної ракети з її характеристиками є свій алгоритм протидії", - наголосив оглядач.
Він додав, що для кожного зенітного-ракетного комплексу є своя послідовність дій для перехоплення дозвукової цілі, надзвукової балістичної, аеробалістичних цілей тощо:
"У нас на сьогодні не відпрацьований на реальному досвіді навіть алгоритм перехоплення такої ракети, але це не означає, що її неможливо перехопити".
Він нагадав, що коли по Києву було запущено російський "Кинджал", то Patriot, який в той час появився у столиці України, з першого разу перехопив ціль, навіть не маючи ні відповідного алгоритму, ні досвіду.
Коваленко також не виключає, що попередження для припинення роботи іноземних дипломатичних представництв пов’язано саме з інформацією про можливе використання МБР "Рубеж". Він пояснив своє припущення тим, що посольства, які працюють в Україні під час війни, важко налякати "просто масованими обстрілами", один з яких відбувся 17 листопада, а попередній – 26 серпня.
На думку оглядача, скоріш за все, інформація була про застосування якогось нового типу озброєння – міжконтинентальної ракети, яка може бути носієм ядерної зброї.
Як зазначив Коваленко, використовувати "Рубеж" без ядерної бойової частини дуже дороге "задоволення".
"Якщо вона використовується з осколково-фугасної бойовою частиною вагою 1,2 тонни, що дорівнює 2,5 "Іскандерам", але вартість цієї ракети ("Рубеж", – УНІАН) в десятки разів більше. Це те саме, що використовувати стратегічний літак Ту-160 вартістю до 1 млрд доларів для того, щоб скидати керовані авіаційні бомби ФАБ-500, що може зробити фронтовий бомбардувальник Су-34 за 40 млн доларів. Тобто, порівнюємо функціонал та вартість", – наголосив Коваленко.
Російська міжконтинентальна ракета вдарила по Дніпру - що повідомлялося
Нагадаємо, вранці 21 листопада російські війська атакували Дніпро ракетами різних типів. Зокрема, за даними Повітряних сил ЗСУ, з Астраханської області РФ було запущено міжконтинентальну балістичну ракету. Експерт з питань авіації Валерій Романенко вважає, що удар по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою Р-26 "Рубеж" є безглуздям через дуже велику мінімальну дальність польоту та величезну вартість однієї одиниці – 50 млн доларів.