Новий винищувач мав стати наступником радянського МіГ-31/ фото Вікіпедія

Російський винищувач МіГ-41, що рекламується як перехоплювач-невидимка шостого покоління, наступник МіГ-31 із заявленою швидкістю 4 Маха і більше, є недосяжною фантазією і плодом російської пропаганди. Про це у статті для порталу 19fortyfive пише військовий експерт, екс-консультант Пентагону Рубен Ф. Джонсон.

Один військовий оглядач, який спілкувався з болгарськими військовими, вказав, що перший політ МіГ-41 мав відбутися цього року, проте жодних ознак літака не спостерігається. Ба більше, передбачається, що він буде введений в експлуатацію до 2030 року, що навряд чи можливо, враховуючи численні недоліки в російському оборонно-промисловому секторі.

Той самий оглядач зазначає, що поки що жодна країна не створила повністю працездатний літак 6-го покоління, і тільки три країни - Росія, Китай і США - представили платформи 5-го покоління.

Відео дня

Крім того, у росіян виникло безліч проблем із виробництвом своїх платформ п'ятого покоління, які були випущені лише в невеликих кількостях. Єдина російська рухова установка п'ятого покоління - це АЛ-51Ф Су-57, яка навряд чи зможе розвивати швидкість Маха-4, необхідну в конструкції МіГ-41, зазначає експерт.

Російські фахівці, з якими поспілкувався 19FortyFive, заявили, що МіГ-41 - це "щось середнє між казковою фантазією і пропагандистським ходом".

"Це те, що відбувається вже багато років - конструктори приходять до Путіна і показують йому креслення, деякі з яких не набагато кращі за мультфільми. Потім вони розповідають йому якусь вигадану історію про чудові властивості цієї зброї і про те, як у Росії скоро буде достатньо її, щоб завоювати весь Захід. Потім він повторює те, що йому сказали перед спільним засіданням російського парламенту", - кажуть співрозмовники видання.

Саме до цієї категорії, схоже, належить МіГ-41.

"Це літак, якого немає і ніколи не буде. Але він змушує людей у російському уряді почуватися добре, коли вони прикидаються, що він справжній", наголошується в статті.

Проблеми російської авіації

Російські винищувачі МіГ-31, які запускають по Україні аеробалістичні ракети "Кинджал", мають низку суттєвих недоліків і вже мали бути замінені. Однак зробити це завадили бюджетні обмеження і війна, що триває.

Також раніше зазначалося, що російський стратегічний бомбардувальник Ту-160, який здатний нести ядерну зброю, вразливий до атак безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби, що ставить під сумнів раціональність його використання. Однак він все одно залишається найважливішим компонентом стратегічного ядерного арсеналу РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: