Сили оборони України мають перевагу над російськими окупантами в дронах з донаведенням та в нічних бомберах. Про це сказав командир 429 окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко.
Коментуючи це питання в етері телеканалу "Ми – Україна", військовий заявив, що дрони треба ділити на категорії. Він акцентував, що в розвідувальних БПЛА перевага була за ворогом. Проте після того, як Сили оборони почали збивати цих "пташок", на поточний момент ця перевага є несуттєвою.
У звичайних FPV-дронах, на переконання військового, є паритет. На певних відтинках фронту Сили оборони мають перевагу.
Щодо дронів на оптоволокні, то тут перевага теж поки що за окупантами. Проте, за словами Федоренка, така ситуація буде триматися до завершення весни.
"У травні на певних відтинках ми вже матимемо паритет, тому що зараз активно йдуть процеси, за рахунок яких держава має підвищити постачання Силам оборони саме дронів на оптоволокні. Автоматичне донаведення – в цьому питанні, за моїм переконанням, Україна випереджає противника. Нічні бомбери – противник використовує FPV-бомбери різного гатунку і намагається шукати рішення, які є у нас. Ми застосовуємо "Бабу Ягу" – сюди входять різні нічні важкі бомбери, які стали насправді вже військовим озброєнням, і тут ми маємо абсолютну перевагу", – пояснив він.
Якщо на початку 2024 року в окупантів був БПЛА "Ланцет", і в Сил оборони не було чогось подібного, то на сьогоднішній день українські військові мають "Булаву". Є й низка інших дронів-камікадзе, які виконують бойові завдання.
"Тому маю сказати так: ми точно не пасем задніх. Як би комусь не хотілось видати, що в нас є глобальні проблеми саме в частині БплА – ні. Противник також не може забезпечити в повній мірі окупаційні війська. Розмах війни дуже шалений, і держава ніколи не зможе повною мірою перекрити всі потреби", – констатував Юрій Федоренко.
Дрони у війні
Як відомо, війна РФ проти України вже стала першою в світі війною дронів. Такого широкомасштабного застосування БПЛА не було в жодному конфлікті в світі. У війні, яка триває останні роки, були застосовані як повітряні безпілотні комплекси, так і наземні роботи, і навіть морські дрони.
І у питанні безпілотників українська промисловість не стоїть на місці. Видання Forbes розповідало про новий український дрон, який може пролетіти 2 тисячі кілометрів, скинути 250-кілограмову бомбу і повернутися на базу, що робить його потенційно найпотужнішим багаторазовим дроном у російсько-українській війні.