Нова лазерна зброя має відмінні заявлені характеристики / фото - wikipedia.org

Сили безпілотних систем ЗСУ тестують нову українську лазерну зброю "Тризуб", про яку мало що відомо офіційно. За словами командувача Силами Вадима Сухаревського, Україна стала п'ятою країною, яка має таку зброю.

У Defense Express повідомили, чим насправді може бути "Тризуб".

У виданні зазначили, що оголошена дальність дії та клас цілі для ураження новою зброєю свідчать про те, що це досить передова розробка. Для прикладу наводиться американський бойовий лазер AN/SEQ-3 (LaWS) з ефективною дальністю дії на рівні 1,6 кілометра за потужності до 50 кВт.

Відео дня

Німецький концерн Rheinmetall на початку 2010-х років продемонстрував лазер, який за аналогічної потужності здатний стріляти по БПЛА на відстані до 2 кілометрів, додали у виданні. Крім того, британський DragonFire має схожі характеристики.

У виданні підкреслили, що дальність ураження лазера безпосередньо пов'язана з його потужністю. Наприклад, для ураження цілі на відстані 2 кілометри необхідна потужність щонайменше 50 кВт.

Крім потужності, суть лазерної зброї полягає у фокусуванні лазерного променя і можливість його точного позиціонування на рухомій цілі. У виданні зазначили, що для того, щоб пропалити корпус цілі, необхідно тримати лазерний промінь в одному місці. DragonFire здатний фокусуватися на відстані в 1 кілометр із точністю 23 міліметри.

Тому заяви про те, що український "Тризуб" здатний вразити літак на відстані у 2 кілометри, свідчать про те, що у зброї немає проблем із позиціонуванням, вважають у виданні.

Також Сухаревський говорив про те, що "Тризуб" все ще перебуває на шляху до масштабування і посилення лазера, нагадали у виданні. Але якщо навіть прототип демонструє такі показники, то фінальна версія зброї може виявитися ще більш ефективною.

Українська зброя - інші новини

Раніше генерал-лейтенант у відставці, екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко розповів, на чому має зосередитися український ВПК. За його словами, Україні варто зосередитися на тих типах озброєння, в яких нас обмежують союзники.

Крім того, експерт з питань авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко розповів, що потрібно, щоб Україна змогла створити власний аналог TAURUS. За словами експерта, якщо на наших ракетах буде цифрова карта, значить, ми зможемо теж високоточно наносити удари.

Вас також можуть зацікавити новини: