Росія, ймовірно, отримала від Північної Кореї балістичні ракети середньої, проміжної дальності Pukguksong-2 ("Полярна зірка"), які здатні нести ядерний заряд, - схожі установки помітили на залізниці в РФ. Як заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, якщо інформація підтвердиться, це "Код червоний" для країн Заходу.
"Днями у відкритих джерелах було опубліковано відео з Тюменської області РФ, де залізницею транспортувалися вже добре нам знайомі північнокорейські 170-мм САУ Koksan, а також кілька одиниць дуже дивної техніки, що візуально нагадує балістичні ракети середньої дальності Pukguksong-2 (KN-15)... Західні розвідки проспали передачу північнокорейських БРСД Росії?", - зазначає оглядач.
Він уточнює, що в західних ЗМІ поки що не було інформації про те, що КНДР передає Росії згадані ракети, однак вирішив проаналізувати, що це за зброя.
Уперше про ракету Pukguksong-2 (KN-15) стало відомо 2017 року, коли на випробувальному полігоні Іхарі (КНДР) було здійснено її успішний пуск. Її дальність польоту становить, ймовірно, від 1 500 до 2 000/2 500 км.
Як зазначає експерт, ця ракета "ввібрала" в себе базові принципи Pukguksong-1, радянської рідинної 1-ступінчастої балістичної ракети Р-17М "Ельбрус", а також концепцію американської важкої міжконтинентальної балістичної ракети шахтного та залізничного базування Peacekeeper. Як додає Коваленко, вона також є подальшим розвитком Hwasong-7 і Hwasong-10 - північнокорейської одноступеневої мобільної балістичної ракети середньої дальності на рідкому паливі.
"Головна відмінність від багатьох інших північнокорейських балістичних ракет - гусеничне шасі власного виробництва, що являє собою спарене шасі танка Т-62. Такий тип шасі дає змогу більш універсально застосовувати пускову установку в умовах складного рельєфу і важкопрохідної місцевості", - констатує фахівець.
Він ставить питання: якщо ці ракети передані РФ, то, в якій комплектації, і чи можлива їхня переорієнтація на конвенціональну зброю, а також - застосування без'ядерного боєзаряду не просто як порожньої болванки, а як носія певної маси вибухової речовини.
"На ці питання через обмежену і гранично закриту інформацію, на жаль, поки відповіді немає. З іншого боку, знаючи ступінь розвитку ВПК і особливо ракетних технологій у КНДР, навряд чи Pukguksong-2 було створено подвійного призначення, а тому, якщо Росія і отримала ці ракети, то саме як порожні болванки - для залякування і терору", - припускає оглядач.
За його інформацією, перехоплення таких ракет - функціонал заатмосферної ППО, зокрема - комплекси Terminal High Altitude Area Defense (THAAD), про передачу яких Україні партнери говорять вкрай неохоче.
"Відверто кажучи, мене вкрай насторожує сам прецедент (можлива передача ракет РФ - УНІАН). Адже з таким успіхом будь-яка неядерна держава може отримати від КНДР балістичні ракети середньої дальності з ядерною бойовою частиною", - акцентує Коваленко.
У зв'язку з цим він не виключає передачу Pukguksong-2 режиму Ніколаса Мадуро у Венесуелі, Білорусі, Кубі або Лівії.
"Якщо підтвердиться інформація щодо Pukguksong-2 (KN-15), то це сигнал країнам цивілізованого світу - у настільки складному становищі ви ще ніколи не були, БРСД вільно курсують між країнами-ізгоями! І те, що це стало можливим - виключно ваша вина... І навіть зараз, бачачи, до чого призвела епоха заморожених конфліктів, ви ретранслюєте наративи, які спонукають до створення ще одного такого, але порівняно з усіма іншими набагато небезпечнішого й реактивнішого!", - підкреслює аналітик.
Він додає, що Pukguksong-2 на залізничних коліях Тюменщини - "Код червоний", але не для України, а для країн Заходу: спроби ухилитися від дійсності призведуть згодом до ланцюжка значно гірших подій з більш руйнівними наслідками.
КНДР і Росія - останні новини
Нагадаємо, на одному з ешелонів із військовою технікою з КНДР помітили чотири установки, які спочатку ідентифікували як пускові балістичні ракети середньої дальності Pukguksong-2. На думку Defense Express, балістичні ракети Pukguksong-2 (KN-15), які КНДР могла передати РФ, занадто надлишкові для ударів по Україні. Є ймовірність, що їх видадуть за "Орєшнік".
Також повідомлялось, що КНДР збільшила постачання зброї до Росії, тому Москва платить країні за це своїми технологіями. За словами військового, північнокорейські боєприпаси підтримують обороноздатність РФ.