Цілком можливо, що в РФ дійсно проведені випробування пусків фронтовим бомбардувальником Су-34 аеробалістичної ракети "Кинджал". Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко не виключає, що запуски, нехай не дуже успішні, але відбулися і це - погана новина для України.
За його даними, повідомлення про те, що Су-34 вже застосовують Х-47М2 "Кинджал" опублікувало пропагандистське видання "Красная звезда", яке через добу дало спростування.
"Мовляв, була допущена груба помилка, ніяких успішних випробувань проведено не було, і це все вигадки. Щоправда, є один невеличкий нюанс... Ту саму інформацію повідомляло видання ТАСС, яке, як відомо, так само є ретранслятором режимних фейків і маніпуляцій, але в питаннях ВПК усе ж отримує певні підтвердження, а не тягне їх із мережі та ноу-нейм пабліків", - звернув увагу аналітик.
Він припускає, що обидва ЗМІ не узгодили публікації й почали спростовувати те, що просто "бовкнули" завчасно.
"Чи було випробування? Абсолютно не виключаю, що було. Для командування РОВ є важливим здешевити пуски Х-47М2 "Кинджал" і адаптувати їх на дешевші платформи, ніж унікальний МіГ-31К, який не виробляється, дорогий Ту-22М3 і ще дорожчий Ту-160", - пояснив оглядач.
За його словами, на сьогодні пуск Х-47М2 "Кинджал" можуть здійснювати переважно МіГ-31К, а також, очевидно, Ту-22М3 і Ту-160. Поява в цьому строю фронтової тактичної авіації, якої у РФ у десятки разів більше, ніж МіГ-31К, дала б змогу РФ значно знизити витрати на пуски, зробити їх частішими, а також створити велику кількість несправжніх цілей за допомогою зльоту Су-34 - як потенційного носія "Кинджала".
"Новина для нас, м'яко кажучи, не позитивна... Не виключено, що ці експерименти тривають, але поки що не мають певного результату. Однак саме про їхній початок повідомила "Красная звезда", а потім, зрозумівши, наскільки забігла наперед, видала спростування", - припускає Коваленко.
Аналітик додав, що Росія вже застосовує Су-34 для пусків авіаційних бомб, що раніше здійснювалося з Ту-22М3.
"Тому спроби інтегрувати Х-47М2 "Кинджал" в авіацію, яка не призначалася для пусків подібних засобів, абсолютно не виключаються... Для нас це чергове підтвердження того, що удари по аеродромах, де розміщуються Су-34, повинні так само перебувати у пріоритеті. Сьогодні вони основні носії керованих авіаційних бомб, завтра цілком можуть стати носіями більш небезпечного засобу ураження", - заявив Коваленко.
Він зіставив: РФ має ескадрилью (11 перехоплювачів) МіГ-31К, частина з яких не боєздатна, а Су-34 - 80 фронтових бомбардувальників. І, якщо окупанти досягнуть результату в інтеграції "Кинджал" до Су-34, тривога по всій Україні може почати лунати 24/7.
Пуск "Кинджала" із Су-34: що відомо
Нагадаємо, кілька російських ЗМІ заявили про перший пуск "Кинджала" з бомбардувальника Су-34.
Зокрема, згідно з публікаціями, екіпаж Су-34 під час спеціальної військової операції вперше в бойових умовах успішно застосував гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс "Кинджал". Зазначалося, що літаком командував льотчик Максим Стефанов.
Водночас, пуск не підтвердили близькі до авіації російські блогери. Зокрема, пропагандист Fighterbomber написав, що "Кинджали", як і раніше, запускають тільки з МіГ-31, причина в тому, що в Су-34 - недостатня швидкість.