Також швидкість цієї ракети становить від 180 км/год до 1000 км/год / скриншот

В Ірані показали нову зенітну ракету під назвою "359", яка є не тільки збільшеною версією "358", а й має досить значні оновлення. Водночас ракети є справді унікальними та мають лише протидронову направленість, пише Defense Express

На відео можна побачити не лише ракету, а й інтерв'ю одного з розробників, який не дуже детально розповідає про її основні особливості та можливості. 

"Зазначимо, що попередня версія "358" мала нестандартне рішення з використанням не твердопаливного двигуна, який за лічені секунди розганяє ракету до надзвукових швидкостей, а турбореактивного для дозвукового польоту. Після запуску за допомогою прискорювача ракета підіймалась на задану висоту та могла баражувати певний час, намотуючи "вісімки" у пошуку цілі у вигляді дрона", - нагадали аналітики.

Експерти додали, що за наведення ракети відповідав оператор, який отримував зображення з камери та мав вручну наводити її на ціль або використовував алгоритми напівавтоматичного наведення. У будь-якому разі завдяки "358" вдалося збити досить велику кількість розвідувальних БпЛА типу RQ-1, RQ-9 та Hermes 900, які було збито над Єменом та Ізраїлем. 

"У новій версії сам концептуальний принцип збережений, як і аеродинамічне рішення зі схемою "качка" з переднім цільноповоротними рульовими поверхнями, які роблять її схожою на радянську ракету "повітря-повітря" Р-27. Але тепер елевони отримали й задні Х-подібні крила. І загалом нова "359" виглядає більше попередниці", - аналізують в Defense Express.

Своєю чергою можна побачити, що версія "359" не оснащена лазерними чи оптичними сенсорами для активації бойової частини. Крім того, можна помітити зазначений серійний номер ракети - 009. 

За словами розробника, радіус дії нової ракети сягає до 35 км, висота польоту може перевищувати 11 км, а швидкість від 180 км/год до 1000 км/год, а також при всіх цих характеристиках зберігається керованість. 

"Але головною особливістю виділено інтеграцію у систему наведення ракети нових алгоритмів, які дозволяють їй автоматично шукати та наводитись на ціль без участі оператора. З огляду на опис, мова йде про використання алгоритмів так званого "машинного зору" з автоматичним розпізнанням, захопленням та супроводженням цілі. Водночас якщо зняти "наліт" сучасних цифрових технологій, то отримаємо ту саму телевізійну чи тепловізійну головку самонаведення, але на сучасній елементній базі та просунутих алгоритмах", - підсумували аналітики. 

Нові розробки зброї - останні новини

Як писав УНІАН, Швеція розробила унікальну технологію роєвого керування дронами. Це означає, що тепер один солдат зможе пілотувати одночасно сотню безпілотників, які виконують широкий спектр завдань. 

Також було названо головні особливості британського винищувача шостого покоління Tempest, який розробляють в рамках програми Global Combat Air Programme (GCAP). Серед головних вимог цього винищувача - велика дальність, а також "покращена скритність".

Вас також можуть зацікавити новини: