Такі ракети Іран розробляє на двох головних об'єктах у своїй країні / фото ua.depositphotos.com

Іран розробляє ядерні ракети з радіусом дії 3 тисячі кілометрів на основі проєктів, які передала Північна Корея ісламському режиму. Про це пише The Telegraph.

За інформацією опозиційної групи у вигнанні, два об'єкти, які замасковані під пускові установки для запуску супутників зв'язку, було використано для прискореного виробництва ядерних боєголовок.

Наразі ці об'єкти перебувають під контролем Організації передових оборонних досліджень, яка є підрозділом режиму, що займається ядерною зброєю. 

Відео дня

"Іранські мулли - майстри брехні, обману та ухиляння. Понад два десятиліття вони використовували переговори і поблажливість Заходу як засіб для просування своєї ядерної програми, загрожуючи глобальному миру і стабільності", - зазначила представник Національної ради опору Ірану в США (NCRI) Сунна Самсамі в інтерв'ю The Telegraph.

За її словами, Тегеран ще ніколи не був таким слабким та вразливим, як зараз. 

"Відчайдушний іранський режим таким чином прискорює розробку ядерної зброї. Настав час притягнути режим до відповідальності за внутрішні вбивства, регіональне потепління і розробку ядерної зброї", - наголосила Самсамі.

У виданні зазначили, що на першому об'єкті, а саме на ракетному полігоні Шахруд, іранські фахівці створюють ядерну боєголовку, яка може бути встановлена на твердопаливну ракету Ghaem-100 з дальністю польоту 3 000 км.

Завдяки таким ракетам Іран зможе завдавати ядерних ударів вглиб Європи зі своєї території, а також по таких країнах як Греція та Ізраїль. 

У NCRI додали, що загалом відбулося щонайменше три успішних запуски цієї ракети, яка "посилює здатність режиму розгортати ядерну зброю".

"Попередні випробування на цьому полігоні проводилися як запуски супутників, оскільки ракети були описані як "супутникові носії" для приховування передбачуваної ракетно-ядерної програми режиму", - повідомляє NCRI.

Також на супутникових знімках можна побачити велику бетонну платформу, з якої мобільні пускові установки можуть запускати ракети в небо. Крім того, у цьому місці є будівлі, де, як вважається, проводять дослідницькі роботи.

Своєю чергою другий об'єкт, який розташований близько за 70 км на південний схід від міста Семнан, використовується для розробки ракет "Сіморг" - зброї, яка базується на розробках КНДР.  

"Конструкції подібні до північнокорейської ракети UNHA-1, 18-метрової ракети, яка, за словами Пхеньяна, є одноразовою ракетою для виведення обладнання в космос. Значна частина полігону знаходиться під землею, щоб приховати роботи від розвідувальних супутників, які роблять знімки місцевості", - підкреслили у The Telegraph.

У виданні додали, що два об'єкти є військовими та дотримуються суворих протоколів безпеки, аби небажані гості не дізналися, які роботи на них проводяться. 

"Працівники на об'єктах прибувають до зовнішніх воріт по периметру, часто за десятки кілометрів від основних об'єктів, на своїх приватних автомобілях з Тегерана та інших міст. З контрольно-пропускного пункту працівників привозять автобусами КВІР (Корпус вартових Ісламської революції - УНІАН), щоб забезпечити максимальну безпеку", - підсумували у матеріалі.

Іран - останні новини

Раніше видання Reuters писало, що Іран закупив винищувачі Су-35 російського виробництва. Наразі немає інформації про те, скільки саме літаків було закуплено і чи були вони доставлені до країни.

Також стало відомо, що Іран створив БпЛА-гігант, який може нести одразу 13 бомб. Його розмах крила становить 22 м, а злітна маса дорівнює 3100 кг. Для порівняння, Bayraktar TB2 має розмах крила 12 м, а його максимальна злітна маса - 650 кг. 

Вас також можуть зацікавити новини: