Фахівці вважають, що F-22 є найбільш небезпечним винищувачем у світі / фото Вікіпедія

Американська компанія Lockheed Martin оголосила, що отримала від Повітряних сил США контракт на суму 270 млн доларів на інтеграцію інфрачервоної системи TacIRST на винищувачі F-22. Про це повідомляє Army Recognition.

Це дозволить підвищити живучість та загальні бойові можливості машини. 

Відео дня

Датчики дозволять більш ефективно виявляти повітряні загрози, особливо малопомітні. Що найбільш важливо - система буде робити це в пасивному режимі, тобто F-22 залишиться непоміченим для противника. 

Раніше систему TacIRST, розроблену Lockheed Martin, інтегрували до літаків F-5, які належать приватному підряднику Tactical Air Support (TacAir). Сам F-5 є легким винищувачем, розробленим наприкінці 1950-х.

Скільки датчиків має комплекс для F-22 та з яких компонентів він складається, невідомо. 

Сама по собі TacIRST є доволі компактною системою спрямованого типу з фіксованим полем зору. На думку фахівців, для забезпечення широкого покриття навколо літака потрібен розподілений масив сенсорів.

Незрозуміло також, як саме систему інтегрують до F-22. ЗМІ повідомляють про "‎вбудовану"‎ версію, хоча теоретично можливо використанні підвісного контейнера. Раніше Raptor сфотографували з малопомітними підкриловими контейнерами. 

Винищувач F-22 - довідка 

F-22 Raptor є малопомітним багатоцільовим винищувачем п'ятого покоління, розробленим компанією Lockheed Martin. Багато хто з фахівців вважає, що навіть у "базовій" комплектації він є найбільш небезпечним винищувачем у світі. 

Дійсно, за своїми льотними характеристиками, Су-57 навіть близько не дотягує до американського F-22. Відомо, що РФ відносить свій літак до п'ятого покоління (в США і Європі з цим не погоджуються). 

Раніше УНІАН писав, що у Китаї придумали, як гарантовано збивати F-22 в повітряному бою. Загалом під час випробувань у більшості "поєдинків" перемогу здобував китайський винищувач J-20, однак західні спеціалісти традиційно стримано оцінюють його потенціал, наголошуючи на тому, то він має багато недоліків.

Вас також можуть зацікавити новини: