
Росія використовує меншу кількість типів безпілотників, ніж Україна, через що їх легше розпізнати та знищити. Про це розповів оператор БПЛА з Сил безпілотних систем України Дімко Жлуктенко в коментарі для Business Insider.
За його словами, деякі типи російських безпілотників дуже легко ідентифікувати. Він заявив, що росіяни рідко вносять будь-які зміни в конструкцію.
Україна випускає більше типів БПЛА, ніж РФ
У виданні зазначили, що Україна випускає більше типів БПЛА, чому сприяє величезна вітчизняна безпілотна промисловість із сотнями компаній, які виробляють широкий спектр різних моделей і технологій. Росія ж зосередилася на випуску кількох типів дронів, але у великій кількості.
Жлуктенко підкреслив у розмові з журналістами, що підхід України означає, що їй "легше здивувати ворога". Він додав, що ворожі безпілотники легко ідентифікувати, оскільки РФ рідко модернізує їх.
У Росії інший підхід до виробництва дронів
У виданні пояснили, що в РФ оборонні закупівлі дуже централізовані - солдати отримують зброю через державних виробників зброї, а також союзників в особі Ірану і Північної Кореї. В Україні ж сотні вітчизняних оборонних компаній працюють безпосередньо з військовослужбовцями. Так українцям вдається швидше тестувати і покращувати свої дрони.
Експерт із безпілотників з Інституту технологічної політики Корнелла Брукса Джеймс Паттон Роджерс розповів журналістам, що централізованіший підхід РФ до виробництва безпілотників означає те, що якщо помилка є в якомусь компоненті, то вона поширюватиметься на всі дрони.
"Якщо є лазівка, що дає змогу зламати систему, то вона поширюється на всі системи і робить їх уразливими", - додав він.
У виданні підкреслили, що Україна випускає більш інноваційні дрони, ніж РФ, але має набагато менші виробничі потужності. Через це українським солдатам іноді доводиться використовувати безпілотники, які були куплені у західних і китайських компаній.
За словами Жлуктенка, ці дрони необхідні, але, як правило, працюють не так добре, як безпілотники українського виробництва, створені спеціально для боротьби з окупантами.
У виданні додали, що в Україні говорили про те, що понад 96% з 1,5 мільйона безпілотників, закуплених минулого року, були українського виробництва. У 2025 році цей відсоток має збільшитися ще більше.
Журналісти нагадали, що 2024 року російський диктатор Володимир Путін говорив про те, що його країна виробить 1,4 мільйона безпілотників за рік. Проте неясно, чи була ця мета досягнута.
Багато безпілотників, якими Росія атакує Україну, належать до типу "Шахед". У виданні нагадали, що ці безпілотники та їхні технології виробництва були передані РФ Іраном.
"У Росії немає такого виробництва, як в України, ні за масштабами, ні за різноманітністю", - запевнив старший дослідник військових технологій в ETH Zurich Мауро Гіллі.
Він заявив, що Україна першою у світі розробила деякі безпілотні технології. Серед них - військово-морські дрони та БПЛА, здатні пролетіти понад 2800 км.
Українські дрони - інші новини
Раніше стало відомо, що українські військові отримають нові вітчизняні дрони-камікадзе "Амага-10". Він має підвищену стійкість до впливу РЕБ, високу швидкість і маневреність.
Крім того, у Forbes писали, що захоплені українські дрони заражають системи РФ вірусами, а отже, росіяни не можуть застосовувати захоплені дрони ЗСУ повторно і досліджувати їхні технології.