Дональд Трамп, ймовірно, не в курсі, що арктичний флот РФ потужніший за американський / колаж УНІАН, фото REUTERS, wikipedia.org

У геополітичному протистоянні із Заходом Росія робить ставку на свій контроль в Арктиці. Плани президента США Дональда Трампа щодо контролю над Гренландією не підкріплені реальною здатністю США захистити острів. Про це пише військовий оглядач Девід Акс на сторінках The Telegraph.

Він звернув увагу, що з п’яти нових кораблів, прийнятих на озброєння російського флоту у 2024 році, три були спеціально розроблені для виконання місій в Арктиці.

"Російський флот готується до конфлікту, який неминуче може виникнути внаслідок більшої експлуатації Арктики. Росіяни вже мали найбільший у світі криголамний флот, коли у 2024 році вони додали до нього абсолютно новий атомний криголам: проект 22220 РС "Якутия"", – пише Акс.

Відео дня

Він зауважує, що "Якутия" та її сестринський проект 22220 є найбільшими та найпотужнішими криголамами у світі, хоча вони і не мають власного озброєння. Але для бойових дій в Арктиці Росія планує використати кораблі проекту 23550, перший з яких, патрульний катер "Николай Зубов", був спущений на воду наприкінці минулого року. 

Хоча це відносно невеликий корабель водотонажністю усього 8500 тонн, він озброєний 76-міліметровою гарматою і ракетами "Калібр", що робить його найгрізнішим кораблем льодового класу, додає Акс. Але це, якщо не рахувати підводні човни, які на сьогодні є головною ударною силою держави-агресора в Арктиці. 

Так, у 2024 році на озброєння військово-морського флоту РФ був прийнятий  п'ятий підводний човен з проекту "Ясень" - "Архангельск". Цей гігант водотонажністю 13 700 тонн може нести 32 ракети "Калібр" або "Циркон". 

Додавання трьох кораблів до арктичних сил Росії спростовує загальний жахливий стан російського флоту. (...) Росія є єдиною країною, яка має атомні криголами, і єдиною країною, яка має озброєні військові кораблі льодового класу", – пише Акс. 

Оглядач зауважив, що США мають лише два криголами, обидва із звичайним двигуном без озброєння, і належать береговій охороні. Одному 50 років, інший нещодавно загорівся. США планують побудувати ще три новітні криголами Polar Security Cutter десь в 2030-х роках. Але вони матимуть значно слабше озброєння, ніж російські кораблі в Арктиці.

"США і Британія мають атомні ударні підводні човни, які не поступаються російським. Тож у флоту Путіна на Крайній Півночі не все по-своєму. Тим не менш, заявлені амбіції президента Дональда Трампа захопити Гренландію не виглядають підкріпленими достовірним рівнем військової переваги", – резюмує аналітик.

Трамп хоче Гренландію: останні новини

Як писав УНІАН, Дональд Трамп продовжує наполягати на необхідності поставити Гренландію під контроль США. На його думку, Данія не здатна забезпечити належний контроль над островом, який може зіграти важливу роль у протистоянні з Китаєм та Росією.

Тим часом більшість американців не в захваті від цих заяв Трампа. За даними опитування YouGov, 61% американців не схвалюють бажання Трампа отримати контроль над Гренландією. Однак серед прихильників Трампа ситуація відрізняється від загальної картини: 68% вважають анексію Гренландії чудовою ідеєю.

Вас також можуть зацікавити новини: