Авіаносці, ймовірно, вже морально застаріли і можуть відійти в минуле, як це сталося, приміром, із лінкорами. Про це в аналітичній статті для 19fortyfive пише експерт із зовнішніх військових справ у Фонді Казимира Пуласького (Варшава), колишній консультант Пентагону Рубен Ф. Джонсон.
Він зазначає, що протикорабельні балістичні ракети (ПКБР) вже певний час розглядаються, як нова реальна загроза для великих кораблів, зокрема авіаносців, які є становим хребтом ВМС Сполучених Штатів. В такі ракети зокрема активно вкладається Китай, розвиваючи свою Народно-визвольну армію.
Однак насправді потопити авіаносець – завдання не з простих. Ще радянські військово-морські планувальники підрахували, що знадобиться щонайменше 12 прямих влучань крилатих або інших ракет для того, щоб вивести з ладу великий військовий корабель США. Це не рахуючи тих ракет, які буде збито, або які не влучать.
У 2019 році російські військові експерти вже казали, що навіть такої кількості влучань буде недостатньо. За їхніми оцінками пряме влучання 1-3 ракет може завдати лише поверхневих пошкоджень, які буде легко відремонтувати. Щоб була серйозна шкода, потрібно 6-8 ракетних влучань. А на повне знищення американського авіаносця знадобиться щонайменше 20 ракет.
Такі розрахунки базуються зокрема і на тому, що екіпаж авіаносця, який налічує кілька тисяч осіб, – це не випадкові люди, які просто панікуватимуть після ракетної атаки. Насправді, це команда професіоналів, які тільки те й роблять, що постійно тренуються рятувати корабель від усіх можливих бід, включно з пожежами і вибухами.
При цьому кожен великий корабель сконструйований так, щоб витримувати вибухи та пожежі, а на борту завжди у достатній кількості є необхідне аварійно-ремонтне обладнання, а усі системи продубльовані.
"Авіаносець має величезну живучість, але, звичайно, не є невразливим. Щоб завдати значної шкоди авіаносцю, потрібно докласти чималу силу, тому що вивести його з ладу можуть лише численні влучання, а сам авіаносець так просто не здасться", – йшлося в одній з російських аналітичних статей.
Інші матеріали зі світу озброєнь
Як писав УНІАН, дрони "Лютий" здатні змінити хід війни на користь України. Якщо обсяги виробництва безпілотників вдасться збільшити, а відсоток влучань залишиться високим, у 2025 році БПЛА "Лютий" завдадуть Росії потужного стратегічного удару.
Також ми розповідали, що росіяни представили нову версію Т-90М з активним захистом. В теорії цей танк здатен самостійно збивати ворожі снаряди, які в нього летять.