"Лютий" був відповідальний за більшість нещодавніх успішних ударів у глибині Росії / колаж УНІАН, скріншоти

Український далекобійний ударний безпілотник "Лютий" потенційно може змінити хід війни, якщо тільки його вдасться побудувати в достатній кількості за доступною ціною. Такого висновку дійшов консультант Девід Гемблінг, який спеціалізується на оборонних технологіях, у статті на 19FortyFive.

"Маючи дальність польоту понад 1000 кілометрів і боєголовку вагою 75 кілограмів, "Лютий" був відповідальний за більшість нещодавніх успішних ударів у глибині Росії, - зазначив експерт. - Деякі нещодавні удари "Лютого" уражали цілі на більших відстанях, і українські офіційні особи стверджують, що дальність польоту подвоїлася. Якщо це правда, це, ймовірно, було досягнуто за рахунок встановлення меншої боєголовки і більшої кількості палива".

За словами автора, атаки 2024 року торкнулися значної частини нафтових потужностей Росії, і, якщо обсяги безпілотників вдасться збільшити, а відсоток влучань залишиться високим, у 2025 році "Лютий" завдасть Росії потужного стратегічного удару.

Відео дня

Цим безпілотникам приписують до 80% ударів по російських нафтових об'єктах, а також по інших стратегічних цілях, таких як авіабаза "Енгельс", додав Гемблінг.

Український дрон "Лютий" - особливості БПЛА

Акцентується, що складна конструкція безпілотника, включно з передовими навігаційними системами і модульним корисним навантаженням, дає йому змогу обходити російську ППО. Крім того, наголошується, що не справляється з "Лютими" і російська РЕБ:

"У той час як приблизно половина російських "Шахедів" збивається за допомогою радіоелектронної боротьби - або збивається з курсу українською системою "Покрова", яка подає їм хибні координати, - у "Лютого" є резервне інерційне наведення, а глушіння GPS/ГЛОНАСС не справляється з істотним ефектом. Тепер у нього також може бути нова система візуальної навігації на основі штучного інтелекту Eagle Eyes".

Як розповів Гемблінг, БПЛА "Лютий" збирається, озброюється, програмується і злітає як літак на ділянці дороги або злітно-посадкової смуги, тоді як команда бійців розсіюється, перш ніж росіяни встигнуть вдарити по місцю запуску. Запуски координуються таким чином, щоб кілька "Лютих" одночасно входили в повітряний простір Росії разом з іншими типами, деякі з яких є пастками з радіолокаційними відбивачами.

За даними автора, БПЛА "Лютий" виробляються державною компанією "Укроборонпром". І нещодавно стало відомо, що офіційне позначення безпілотника - АН-196, що приписує його знаменитій компанії "Антонов".

За даними аналітиків, "Лютий" спроектований як легкий літак, його хвіст та інші деталі нагадують більш ранню конструкцію "Антонова" - АН-БК-1 "Горлиця" ("Горлиця").

Планер "Лютого" виготовлений зі скловолокна, армованого металевою сіткою, і має характерний двобалковий фюзеляж зі штовхаючим гвинтом ззаду. Модульна конструкція означає, що на цей БПЛА можна легко встановлювати різні боєголовки або інше корисне навантаження.

"Лютий" був розроблений для нанесення удару у відповідь по цілях у глибині Росії в той час, коли Україні не дозволялося стріляти зброєю, яку США постачають через кордон. Ось чому цей безпілотник вважається "крилатою ракетою для бідних": менша, повільніша, дешевша і менш потужна версія зброї, такої як реактивні крилаті ракети "Томагавк", що використовуються американськими військами", - ідеться в статті.

Водночас, як припустив експерт, "Лютий", можливо, не підходить для масового виробництва, його вартість досить високо оцінюють - $200 тисяч.

"Однак екосистема безпілотників України висунула кілька потенційних альтернатив, таких як Lord, UJ-26, Beaver і Scythe, а також базу для їхньої підтримки. Конкуренція на вільному ринку може стати рушійною силою, яка перетворить технологічну перевагу України на переможця війни", - констатував експерт.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що перша серійна партія дронів "Лютий" була готова наприкінці серпня 2023 року. А його перше застосування здійснили 28 серпня - Сили спецоперацій ЗСУ вдарили різними БПЛА по базі 126-ї бригади берегової охорони Чорноморського флоту РФ у Криму в Перевальному.

Вас також можуть зацікавити новини: