"Адмірал Кузнєцов" може більше ніколи не повернутися в бойовий стрій / фото - wikimedia.org/Mil.ru

Єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов", який довгі роки пробув на ремонті, є грандіозним провалом Москви.

Про це розповів військовий експерт Кріс Осборн, який раніше працював у Пентагоні, у своїй колонці для видання 19FortyFive.

Він нагадав, що з 2018 року авіаносець перебуває в сухому доці для проведення масштабного ремонту та переобладнання. Терміни завершення ремонту постійно переносили, а пожежі, які виникли на кораблі у 2019 і 2022 роках, тільки посилили проблему.

Відео дня

"Адмірала Кузнєцова" спустили на воду 1985 року. Спочатку він входив до складу ВМФ СРСР і був першим кроком у реалізації плану з розгортання флоту з двох авіаносців. Проте майже відразу було виявлено головні недоліки корабля.

Осборн зазначив, що "Адмірал Кузнєцов" не запускає винищувачі за допомогою парових катапульт. Для цього використовується носова апарель (рампа). У звіті War is Boring за 2013 рік йдеться про те, що таке рішення призводить до скорочення злітної ваги літаків і часу патрулювання.

Експерт наголосив, що запуск літаків з рампи не тільки обмежує частоту вильотів, а й вимагає, щоб вони запускалися з меншим запасом палива і меншою кількістю боєприпасів. Через це може значно ускладнитися виконання місій.

За словами Осборна, навіть якби військово-морські амбіції РФ обмежувалися Чорним морем, її єдиний авіаносець був би недостатньо добре оснащений, щоб завдати будь-якого істотного бойового удару. Через це корабель спочатку виявився марним.

Експерт додав, що в Росії неодноразово говорили про те, що планують експлуатувати свій авіаносець до 2050 року. Проте досі не зрозуміло, чи повернеться він у бойовий стрій.

Металеві конструкції "Адмірала Кузнєцова" і третя палуба зазнали корозії, зазначив Осборн. У авіаносця вже були проблеми з механікою, наприклад, використання застарілого мазуту, через який утворювався чорний дим і відбувалися поломки, нагадав він.

Осборн звернув увагу на те, що Росія так і не побудувала другий авіаносець. Він вважає, що це може бути пов'язано з розпадом СРСР, після якого виникли серйозні економічні проблеми.

Експерт упевнений, що у Москви є серйозні проблеми з усіма надводними кораблями. За його словами, малоймовірно, що російський флот може позиціонувати себе як значущий.

Інші проблеми з військово-морським флотом РФ

Раніше американський журналіст Калеб Ларсон розповів, як РФ провалила будівництво авіаносного крейсера "Ульяновськ". Цей корабель намагався наздогнати авіаносці ВМС США, але виявився занадто дорогим проектом для Росії.

Крім того, журналіст писав і про російські бойові крейсери класу 1144 "Орлан". Він пояснив, чому "найпотужніший" корабель РФ виявився провалом.

Вас також можуть зацікавити новини: