Зеленський застерігав Шольца від розмови з Путіним / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський просив канцлера Німеччини Олафа Шольца не проводити розмову з російським лідером Володимиром Путіним. Про це Reuters повідомило джерело в Офісі президента України.

За словами джерела, Шольц заздалегідь поінформував Зеленського про свої плани поговорити з Путіним.

"Канцлер сказав нашому президенту, що планує поговорити з Путіним. Президент сказав, що це тільки допоможе Путіну, зменшивши його ізоляцію. Путін не хоче справжнього миру, він хоче перерви", - сказало джерело.

Відео дня

Співрозмовник видання зазначив, що розмова з Шольцем не принесе миру, оскільки дасть змогу Путіну змінити обстановку і продовжити війну.

"Путін просто повторить брехню, яку він говорив роками, створюючи видимість того, що він більше не ізольований", - сказав він.

Оновлено 18.48. Речник МЗС України Георгій Тихий підтвердив, що німецька сторона повідомляла про наміри говорити з російським лідером..

"Але навіть якщо канцлер ФРН не висловлював у розмові позицій, які йшли б врозріз із позицією України, самі по собі розмови з російським диктатором не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру", - наголосив Тихий.

Речник відзначив, що довгі розмови – це ресурс, яким Путін користується вже понад 20 років, щоб досягати своїх інтересів. "Зараз розмови лише дають Путіну надію на послаблення міжнародної ізоляції", - відзначив Тихий.

"Потрібні конкретні сильні дії, які примусять його до миру, а не вмовляння та спроби умиротворення, які він розцінює як ознаку слабкості та використовує у своїх цілях. Конкретні дії відомі - і це насамперед виведення військ окупанта з території України", - наголосив речник МЗС.

Розмова Путіна і Шольца - що відомо

Сьогодні канцлер Німеччини Олаф Шольц уперше за два роки провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.

Під час розмови, яка тривала близько години, Шольц заявив Путіну, що Німеччина продовжить підтримувати Україну, стільки, скільки це необхідно. Він також закликав Росію вести переговори з Україною з метою встановлення справедливого і міцного миру.

Своєю чергою Путін заявив Шольцу, що "можливі домовленості щодо України повинні виходити з нових територіальних реалій".

Вас також можуть зацікавити новини: