Українська армія могла витіснити росіян улітку чи восени 2022 року / фото facebook.com/57InfantryBrigade

"Максимально досяжний" і "мінімально достатній" сценарії закінчення війни в Україні описав американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер. На його думку, вони реалістичні, але за наявності певних умов. Про це він розповів в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

Він пояснив, як розуміє поняття "реалістичність", важливе у цьому контексті. "Реалістичність частково залежить від того, що люди вважають реалістичним. І якщо ви подивитеся на Америку і вибір, який ми зробили за останні три роки, то ми так сильно стримувалися, тому що мали обмежену уяву. Нас стримувало те, що ми вважали реалізмом. Але це не був справжній реалізм. Це був брак уяви. Серед американців були ті, кому було дуже важко уявити, що Україна може перемогти", - зазначив Снайдер. 

Професор упевнений, що влітку або восени 2022 року був момент, коли "Україна могла взяти гору", але її стримували американці. "А нас своєю чергою стримував брак уяви… Реалізм завжди повинен частково охоплювати здатність бачити можливості", - підкреслив історик. 

Відео дня

За його словами, "максимально досяжний сценарій - це поразка Росії". Він упевнений, що "Росія може бути переможена", хоч, можливо, і не "наступного тижня чи наступного місяця, але приблизно за рік чи трохи більше цього можна досягнути".

На думку професора, "російська економіка може протриматися ще близько року, але не набагато довше". Проте для того, "щоб Росія зазнала поразки, європейці та північноамериканці повинні постачати Україні більше, ніж зараз". 

Також він озвучив "мінімально достатній сценарій" закінчення війни в Україні, під яким має на увазі "мінімум у сенсі продовження існування України":

"Це угода, яка збереже український суверенітет. Тобто для того, щоб Україна існувала, їй не обов'язково контролювати всю свою територію. Однак для того, щоб існувати, вона повинна контролювати свою внутрішню і зовнішню політику".

Цей "мінімально достатній" для існування України варіант розвитку подій означає, за словами історика, "що українська армія може бути настільки великою, наскільки українці хочуть, що українська армія може брати зброю у будь-кого на власний розсуд, що українці можуть приєднатися до будь-якого союзу, до якого вони хочуть приєднатися".

На його думку, будь-що менше "буде поразкою, яка призведе до припинення існування України". Тож для того, "щоб Україна існувала, вона повинна досягти цього мінімуму", додав історик.

Війна в Україні: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, за минулу добу росіяни окупували село Ганнівка на Донеччині, а також просунулися у кількох населених пунктах у Курській області РФ і в Донецькій.

Найнапруженіша ситуація – на Донеччині, де окупанти стирають вщент Торецьк, хоч і просуваються, за даними оперативно-тактичного угруповання військ "Луганськ", вкрай повільно.

Вас також можуть зацікавити новини: