В ніч на 14 січня Україна завдала масованого комбінованого удару по території РФ. Про це в ефірі "Radio NV" розповів авіаексперт і виробник засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.
"Була задіяна і авіація, і артилерійські установки для запуску ракет ATACMS. А також були задіяні безпосередньо безпілотні системи. З огляду на відстань стає зрозуміло, що 1000 км – це вже для України не є проблемою, щоб подолати їх за рахунок власних розробок", – сказав Храпчинський.
Водночас експерт відзначив, що головне в цьому ударі – не вибухи та займання, а результат. Адже кожен такий удар має стратегічне значення для окупантів.
"Якщо ми кажемо про палаючу базу в Саратові під Енгельсом – це близько 800 тисяч тонн пального. Для розуміння, це 900 льотних змін авіаційної групи з 21 літака Ту-95/Ту-160. Це 900 таких бойових вильотів. Безумовно є запаси пального на самих аеродромах. На тому ж Енгельсі може зберігатися на самому аеродромі близько 100 тисяч тонн пального. Але удари йдуть не лише по базах, а й по виробничих потужностях", – додав експерт.
Нічний удар по РФ: що відомо
В ніч на 14 грудня російські ЗМІ та місцеві пабліки повідомляли про масований обстріл РФ. За даними місцевих ЗМІ, дрони зокрема атакували промпідприємство в Казані та завод в Енгельсі.
Також ЗСУ уразили на території Брянської області хімічний завод в місті Сєльцо, який є стратегічним об’єктом військово-промислового комплексу РФ.
За інформацією 4-го окремого полку БпАК Сил безпілотник систем, внаслідок атаки по Енгельсу було знову уражено цистерни з рідкісним авіаційним паливом для бомбардувальників Ту-160, які Росія використовує для терору проти цивільного населення України.