
Структура втрат російської техніки свідчить про значне скорочення доступних для участі в боях машин. Нові підтвердження цього наводить OSINT-дослідник Річард Верекер у своєму блозі на платформі Х.
Він зазначив, що останнім часом росіяни почали втрачати більше легкоброньованих тягачів МТ-ЛБу та розвідувальної машини БРМ-1К. Хоча йдеться про одиничні втрати, і у цій війні вже були періоди, коли росіяни втрачали більше цих машин, у лютому-березні 2025 року помітне зростання порівняно з минулим роком.
МТ-ЛБу – це спеціалізована версія МТ-ЛБ, а БРМ-1К – модифікація БМП-1. Обидві початково не призначені для безпосередньої участі в боях, а створювалися для виконання допоміжних функцій. Зростання кількості втрат цих машин свідчить, що росіяни почали активніше їх використовувати. Той факт, що в хід пішли ці специфічні модифікації, може свідчити про дефіцит базових машин МТ-ЛБ та БМП-1, через який росіянам доводиться кидати в бій все, що знайдеться.
Інший відомий OSINT-дослідник, який діє на платформі Х під псевдонімом Jompy, зауважив, що значна частина БМП, які досі залишаються на російських базах зберігання, насправді є якраз тими ж таки БРМ-1.
"Це ще одна очікувана ознака дедалі меншого запасу броні", – написав він, коментуючи допис Річарда Верекера.
МТ-ЛБу та БРМ-1К: що це за техніка
МТ-ЛБу (Многоцелевой Тягач - Лёгкий Бронированный усиленный) є подовженою та посиленою версією базової МТ-ЛБ. Має більший корпус та більший внутрішній простір, також має потужніший двигун. МТ-ЛБу створювався для виконання більш специфічних завдань – командно-штабна, артилерійська та спеціальна машина (РЕБ, зв’язок, РЛС, медична евакуація).
БРМ-1К (Боевая Разведывательная Машина - 1К) є адаптацією БМП-1 під потреби розвідки. Машина призначена в першу чергу для розвідувальних задач, а не для десантування і вогневої підтримки піхоти. Тож має послаблене озброєння (зокрема нема ПТУР "Малютка"), натомість машина має додаткові оптичні й радіолокаційні засоби і більшу кількість екіпажу.