У листопаді російська окупаційна армія встановила рекорд за втратами живої сили - "вантаж 200". Як зазначає військовий експерт Олександр Коваленко, у листопаді російські окупанти значно посилили штурмові дії, що призвело до рекордних показників втрат супротивника, як у піхотній компоненті, так і механізованій.
"У листопаді російські окупаційні війська встановили абсолютний рекорд втрат в особовому складі - 45 720", - стверджує Коваленко.
Він припускає, що за підсумком 12 місяців втрати в живій силі армії РФ перевищать сумарний показник за 2022-2023 роки. Аналітик пояснює, що це випливає з об'єктивних показників втрат окупантів у 2022 році - 92 920 солдатів, у 2023 - 253 290, а за 11 місяців поточного року - 382 120.
Також, за словами експерта, у листопаді окупанти втратили на війні з Україною 307 танків, що свідчить про економію цього виду техніки та вкрай обмежене їх застосування.
За його даними, у листопаді РОВ втратила 899 броньованих бойових машин - другий показник втрат ББМ за весь період повномасштабної війни. Абсолютний рекорд у цій категорії був встановлений у жовтні - 923.
"Два місяці поспіль армія країни-агресора зазнає колосальних втрат ББМ, що зумовлено надмірною активізацією окупаційних військ за низкою напрямків, спробою максимально форсувати події, що й змушує застосовувати тактику механізованих штурмів", - акцентує аналітик.
Він також зазначає, що противник втратив 884 одиниці ствольної артилерії, 44 - спеціальної техніки та 9 реактивних систем залпового вогню - рекордно низький показник за весь час повномасштабного вторгнення.
"І пов'язано це не з тим, що ми стали гірше знищувати ці установки, - ні. Причина в тому, що РСЗВ у російських окупантів стають дедалі рідкіснішим видом артилерії - їх дедалі частіше замінюють не штатними системами, а кустарними "гомункулусами", - упевнений Коваленко.
За його інформацією, у листопаді протиповітряна оборона РФ втратила 25 комплексів. Це середньостатистичний показник, якщо не брати до уваги, що минулого місяця Силам оборони вдалося знищити такі "жирні" цілі, як РЛС 48Я6-К1 "Подлет" для ЗРК С-300 і С-400.
"Традиційний рекорд втрат автомобільного транспорту - 2 469. Традиційність полягає в тому, що дефіцит у окупантів танків, ББМ і бронеавтомобілів призводить до використання неспеціалізованого цивільного автотранспорту. Причому застосовується він не просто по лінії зіткнення, а під час штурмів і механізованих накатів", - зазначає оглядач.
Експерт припускає, що командування окупантів намагається реалізувати до кінця року низку завдань, пов'язаних як із захопленням територій України, так і з підготовкою умов для подальших наступальних дій. При цьому він відзначає погіршення забезпечення військ противника на тлі значної активізації агресора на фронті.
"Очевидно, що настільки високі показники втрат триматимуться щонайменше до інавгурації Дональда Трампа. "Щонайменше" - означає і те, що після інавгурації Путін спробує демонструвати Трампу силу за допомогою інтенсивних бойових дій, імітацією безмежності можливостей і нескінченності ресурсів. Але це не так, і за низкою категорій втрат окупантів за листопад це вже видно. У перспективі це обіцяє російським військам зниження темпу і масштабів наступальних операцій - хочуть вони того чи ні", - упевнений аналітик.
Війна в Україні - останні новини
Як повідомляв УНІАН, ситуація біля Великої Новосілки у Волноваському районі Донецької області загрозлива, росіяни хочуть напівоточити населений пункт, і наразі вже 2 з 3 доріг до міста ворог узяв під свій контроль. За даними колишнього речника Генштабу ЗСУ Владислава Селезньова, загалом ситуація на фронті складна, і це зумовлено тим, що ворог має змогу активно проводити наступальні дії одночасно на кількох ділянках фронту.
Як зазначав ветеран АТО Євген Дикий, російська армія має значну перевагу в особовому складі вздовж усієї лінії фронту, що дає їй змогу наступати одночасно на багатьох ділянках. За його словами, Україна набирає в 1,5 рази менше новобранців, ніж має санітарних втрат.