У жовтні російські окупаційні війська (РОВ) активізували наступальні дії, що призвело до рекордних показників втрат у їхніх лавах.
Як зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, командування окупантів намагається до кінця року розв'язати низку завдань, тож задіює надмірний ресурс, зокрема дефіцитний.
"У жовтні російські окупаційні війська встановили абсолютний рекорд втрат в особовому складі - 41 980. Це найвищі втрати РОВ за місяць від початку повномасштабного вторгнення в Україну", - констатував аналітик.
Загалом же, як зазначив Коваленко, втрати особового складу росіян цього року показують найвищий показник і на кінець грудня перевищать сумарні втрати окупантів за 2022 і 2023 роки.
Він нагадав, що втрати окупантів у 2022 році становили 92 920 особового складу, у 2023 році вже 253 290 осіб, а за неповний 2024-й - уже 336 400.
"Такі високі показники зумовлені тим, що піхота стає превалюючим наступальним потенціалом, тоді як техніка - більш дефіцитною", - пояснив експерт.
Також він зазначив, що втрати РОВ вище 40 тис. на місяць ускладнюють процес повної компенсації за рахунок мобілізованих.
Крім того, у жовтні окупанти втратили 279 танків. Хоча це не рекорд, але яскравий показник того, як йдуть справи з танками в окупаційних військ, адже під час настільки інтенсивних наступальних дій танки використовуються набагато рідше, ніж бойові броньовані машини (ББМ).
"Цей показник лише підтверджує той факт, що запаси танків на складах і арсеналах РФ виснажені, а ті, що в строю, намагаються максимально економити", - пояснив аналітик.
У жовтні було встановлено абсолютний рекорд втрати ББМ російськими окупантами - 923. Коваленко нагадав, що попередній рекорд встановлено в березні 2022 року - 889, і відтоді жодного разу не вдавалося його побити.
Він зазначив, що зараз цей показник зумовлений активізацією окупантів на низці напрямків і поверненням до практики механізованих штурмів. "З ББМ ситуація у ворога не краща, ніж із танками, у питаннях комплектації підрозділів, але в кількісному співвідношенні їх усе ж таки більше, а тому й застосовуються під час механізованих штурмів вони частіше", - сказав Коваленко.
Він підсумував, що до кінця року інтенсивність наступу окупантів не знизиться, а це значить, що цей показник втрат триматиме високу планку мінімум найближчі 2-3 місяці.
Війна в Україні: новини
Наразі ЗСУ стримують один із найсильніших наступів окупантів від початку повномасштабного вторгнення, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, активні бойові дії, які тривають на окремих напрямках, вимагають постійного оновлення ресурсів українських підрозділів.