Дикий розповів про запаси бронетехніки у росіян / колаж УНІАН

Росія восени вичерпає під нуль запаси бронетіхніки, навіть вже зараз "старья" та "новья" разом не вистачає на покриття втрат на фронті, сказав в інтерв’ю на Radio NV ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий.

"У росіян "новйо" прямо з конвеєра їде на фронт, а паралельно з ним тими  ж ешелонами їде "старьйо". Тобто все, що вони випускають, і все, що знімають з консервації, все одразу зжирає фронт", - зазначив Дикий.

За словами ветерана, зокрема танків Т-90 росіяни випускаються приблизно 20 одиниць на місяць, що в принципі немало, бо у 4 рази більше, ніж випускає Німеччина.  Плюс вони знімають зі складів і доводять до бойового стану приблизно 50 старих танків на місяць. 

Відео дня

"Отже 70 машин приїхало на фронт. А за цей самий місяць згорає на фронті приблизно 120 їхніх танків. У хороші успішні для нас місяці – до 150. Співставляємо ці цифри. І кожного місяця оця різниця між дебетом і кредитом збільшується. Вони вигрібайють "старьйо" не від хорошого життя, а навпаки. В них і "старья", і "новья" разом не вистачає на покриття втрат. Тобто йде вичерпування запасів практично під нуль. І оцей нуль вже дуже добре видний. По важкій бронетехніці цей нуль наступить восени цього року. Восени 2025 року в них важка бронетехніка закінчується", - пояснив Дикий, зауваживши, що з тими 20-ма танками новими, які здатні кожного місяця виробляти, росіяни "не повоюють".

За словами ветерана, "старьйо" зі складів знімають у РФ "чим далі, тим старіше". "Наразі Т-55 є масовою моделлю на фронті. Чекаємо Т-34", - додав він.

За його інформацією, аналогічна ситуація у росіян з артилерією. "Вони не дарма зараз почали в Північній Кореї замовляти абсолютно екзотичні калібри, яких немає на озброєнні в російській армії. Вони їх вже привезли на фронт, бо свої закінчуються", - зазначив Дикий.

Він підкреслив, що тепер по цій зброї РФ є повністю залежною від Північної Кореї, бо ні запчастини, ні снаряди до їхніх систем не може виробляти. 

Озброєння окупантів

Раніше ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман також коментував наступальний потенціал Росії. Він вважає, що за нинішніх темпів виробництва зброї в РФ та її нищення Силами оборони України, до 2026 року він зійде до нуля.

Вас також можуть зацікавити новини: