Павло Куриленко брав участь у захисті Донецького аеропорту / колаж УНІАН, фото wikimedia.org, скриншот

Військовий розповів, що тактика російських окупантів з 2014 року майже не змінилася - ще під час захвату Донецького міжнародного аеропорту вони робили ставку на "м’ясні штурми". Про це в етері КИЇВ24 розповів командир окремого штурмового полку Павло Куриленко, який брав участь у захисті Донецького аеропорту.

За його словами, основна тактика окупантів й тоді полягала в кількості залученого особового складу та у кількості саме артилерійських систем, безпосередньо комплексів "Град" та "Ураган", якими просто знищували фактично все навкруги.

"І до сьогоднішнього дня їхня практика не дуже змінилася. Немає розуміння у росіян, що можна населений пункт взяти, не знищивши його. Не можна якусь позицію взяти, не знищивши її… У них є просте розуміння, що йде повне зачищення території й тільки потім десь якісь ямки будуть й вони з них розвиватимуть якусь ешелоновану оборону...", - розповів Куриленко.

Відео дня

Він також проаналізував, навіщо взагалі було "тримати" такою ціною цей об’єкт. Військовий розповів:

"Донецький аеропорт є досить стратегічною висотою. Я б сказав, надзвичайно стратегічною висотою, з околиці якої ви можете контролювати весь Київський район Донецька, з осередком противника на той час. І, з іншої сторони, він же контролює й околиці Авдіївки, де було основне логістичне забезпечення зосереджене наших підрозділів".

За його словами, щоб повноцінно вибудувати лінію оборони, українським військовим потрібно було ціною власного здоров'я та життя утримувати там позиції, відбивати противника.

 "Насправді, якби бетон не впав, потрібно було утримувати довше. І я впевнений, що нам це  вдавалося б. На жаль, не залишилося місця, де можна було б закріпитися, хоч трішки, хоч невеликими кількістю особового складу. Доцільність? Давайте так - ми там досить успішно перемелювали  противника. Їхні м'ясні штурми не почалися ж у 2022 році. Ми до них звикли ще з 2014-го", - наголосив військовий.

Оборона Донецького аеропорту

Нагадаємо, 20 січня - День пам'яті захисників Донецького аеропорту. Оборона аеропорту від російських військових розпочалася 26 травня 2014 року і тривала 242 дні.

Міжнародний аеропорт "Донецьк" названий на честь композитора з Донеччини Сергія Прокоф’єва, відкрили його ще у 1933 році. Напередодні "Євро-2012" розпочали будівництво нової злітної смуги на 972 мільйони гривень. Загальна вартість реконструкції сягнула врешті 6,97 мільярда гривень. Під час російсько-української війни на території аеропорту до кінця 2014 року велися активні бої. У 2015 році летовище остаточно знищили під час атаки російських військ і бойовиків. Він був захоплений проросійськими бойовиками, коли, скориставшись перемир'ям, для евакуації своїх вбитих і поранених, вони замінували та підірвали будівлю, де розташовувалися українські захисники.

Втрати РФ в Україні

Як повідомляв УНІАН, у 2024 році російська армія зазнала рекордних втрат загиблими й пораненими у війні з Україною. За даними Міністерства оборони Великої Британії, у грудні, зокрема, російських військовослужбовців загинуло більше, ніж у будь-який інший місяць війни. Відомство подало кількість російських втрат за кожен рік повномасштабного вторгнення: у 2022-му росіяни втратили загиблими і пораненими 105 960 військовослужбовців, у 2023-му - 252 940, у 2024 році - 429 660 військовослужбовців. Загалом же від початку повномасштабної війни російські втрати перевищили 790 тисяч.

Вас також можуть зацікавити новини: