Минулими вихідними Росія задіяла корпус північнокорейських військових на території Курської області РФ – через два місяці після розгортання цього контингенту на своїй території. Та війська КНДР переймають від своїх російських колег погані звички, пише оглядач Девід Акс для The Telegraph.
Для Північної Кореї це була можливість навчитися. Армія Корейської Народно-демократичної Республіки не брала участі у великій сухопутній війні протягом семи десятиліть. І все ж північнокорейський лідер Кім Чен Ин очікує, що вона буде здатна перемогти надзвичайно добре оснащену південнокорейську армію, якщо напруженість у демілітаризованій зоні Кореї коли-небудь переросте у відкриту війну.
Війна Росії проти України є для Північної Кореї саме тією "школою", де викладаються уроки війни 21-го століття. Уроки жорстокі і криваві, акцентує автор.
"За 34 місяці виснажливої війни росіяни навчилися торгувати величезною кількістю людських життів заради додаткових територіальних здобутків. Це жахлива стратегія, але не завжди неефективна. Велике питання для північнокорейців полягає в тому, чи спрацює такий підхід до наземної війни за 4700 миль на Корейському півострові", – продовжив Акс.
Росія втратила у своїй війні проти України тисячі одиниць бронетехніки, тож була вимушена змінити тактику – механізовані атаки з залученням великої кількості техніки стали рідкістю. На зміну їм прийшли піхотні штурми.
Українська аналітична група Frontelligence Insight розповідає, що зараз війська РФ промацують українську оборону, посилаючи 1-2 солдатів. Коли виявляють вразливі місця, ці солдати сигналізують про необхідність більшого підкріплення, часто у вигляді взводу або роти. Москва може дозволити собі втрачати ці невеликі підрозділи щодня, оскільки постійний приплив нових солдатів гарантує, що тиск ніколи не ослабне.
Для Кремля люди все ще залишаються дешевим ресурсом, навіть попри величезні втрати у війні проти України. Так само дешевим ресурсом є її солдати для Північної Кореї – принаймні поки що. Днями піхота КНДР пішки атакувала українські позиції, копіюючи російську тактику. Північнокорейські сили зазнали втрат.
Чи може така кривава тактика спрацювати в демілітаризованій зоні між Півднем і Північчю – питання відкрите. Але між війною в Україні та можливим конфліктом на Корейському півострові є кілька суттєвих відмінностей. По-перше, в Україні росіяни мають величезну перевагу в людях, до того ж, українські захисники часто борються з нестачею найважливіших боєприпасів, особливо артилерійських снарядів. Можливо, найбільш критичним фактором є те, що російська авіаційна компонента домінує.
Уздовж демілітаризованої зони на Корейському півострові Північна Корея переважає над своїм сусідом, але лише співвідношенні два до одного. Сили Південної Кореї з їхньою розгалуженою і сучасною збройовою промисловістю навряд чи відчуватимуть нестачу боєприпасів. А найсучасніші південнокорейські військово-повітряні сили значно перевершують застарілі північнокорейські ВПС.
"Приєднавшись до війни проти України, північнокорейська армія отримує важливі уроки. Але чи правильні вони? І коли вцілілі бійці корпусу КНДР у Курську повернуться додому і навчатимуть своїх однолітків тактиці виснаження, чи не приречуть вони цих однолітків на смерть у безглуздих атаках на численні, добре озброєні південнокорейські війська? Ми не дізнаємось, доки Північна Корея не вторгнеться через демілітаризовану зону. Але будь-хто, хто очікує, що ця війна буде схожа на війну в Україні, ймовірно, буде шокований", – констатував Девід Акс.
Участь КНДР у війні проти України
Війська КНДР, які РФ залучає до боїв на території Курської області вже зазнали великих втрат. Видання пише Bloomberg, що втрати є серед усіх чинів північнокорейських військ, і вони обчислюються сотнями.
Тим часом Сполучені Штати не виключають можливості перекидання нових підрозділів із Північної Кореї у Росію. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що наразі підтвердженої інформації про це у Вашингтона немає.