Самусь заявив, що будь-яка ракета, що летить по Україні, може нести ядерний заряд / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Росія постійно шантажує Україну застосуванням тактичної ядерної зброї. І фактично нести ядерний заряд можуть усі ракети, якими РФ атакує українські міста, заявив військовий аналітик, директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь. 

"Тактична ядерна зброя Росією постійно використовується – з першого дня, коли вони зрозуміли, що вони не буде взятий. Вони постійно це використовують інформаційно", – наголосив він в етері подкасту "Кляті питання" на ютуб-каналі "Української правди".  

Він наголосив, що у змінах в російській ядерній доктрині щодо можливості застосвування такої зброї по неядерній державі говориться про тактичну ядерну зброю. При цьому, за його словами, під неядерною державою мається на увазі Україна. 

Відео дня

Самусь додав, що ядерний заряд здатні нести всі ті ракети, які РФ використовує для атак по нашій державі.

"Якраз ці всі ракети, які Росія застосовує проти України – "Іскандери", "Калібри", Х-101 – це ж і є носії ядерної зброї. Ми ніколи не знаємо, що на нас летить", – продовжив експерт.

Він зауважив, що командир стратегічного бомбардувальника навіть не знає, які саме ракети стоять – ядерні чи неядерні. 

"Ці люди, які застосовують по Україні крилату ракету, можуть знищити місто. І вони це знають. Тобто це люди, які готові знищувати десятки тисяч українців. Щоб просто була зрозуміла кровожерливість, цинічність цих людей – пілотів, які застосовують по нас ракети. Вони розуміють, що це може бути ядерна зброя в будь-який момент. Можливо, вони не вірять в це, але я точно знаю, що вони проводили навчання", – констатував Михайло Самусь. 

Ядерні погрози РФ

Росія вивела на бойове чергування ракетний комплекс "Ярс". Як пояснив військовий експерт Олег Жданов, "Ярс" – це міжконтинентальна ракета, призначена для доставки ядерних боєзарядів. На його думку, РФ використовує цю зброю для залякування Заходу. 

Раніше Росія внесла поправки до своєї доктрини ядерного стримування. Тепер країна-агресорка може завдати ядерного удару по неядерній державі, наприклад, через запуск безпілотників. 

Вас також можуть зацікавити новини: