США бояться розвалу Російської Федерації, і саме з цим пов’язані рішення щодо заборони для України бити вглиб Росії їхньою зброєю. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи нещодавню заяву США, що в разі підтвердження, що війська КНДР воюють в Україні, "нових обмежень на використання американської зброї не буде".
Як підкреслив Жданов, йдеться про те, що старі обмеження американці не знімають, а нових вводити не будуть.
"Обмеження на застосування ні ATACMS (американські балістичні ракети класу "земля-земля" – УНІАН), ні авіації з ракетами "повітря-поверхня" теж ніхто відміняти не буде. Росія в даному випадку виглядає як "священна корова", по якій не можна наносити удари, особливо американською зброєю", - зазначив він.
На переконання Жданова, навіть остаточний обвал фронту і просування російських військ масштабним наступом в напрямку Києва не змінить цю позицію США, оскільки Америка боїться розвалу РФ. Експерт при цьому звернув увагу на рішучість інших країн-партнерів України в цьому питанні.
"Я б сьогодні розділив Захід. Справа в тому, що тут головний опонент наш в плані застосування (далкобійної зброї – УНІАН), - це Сполучені Штати. Ви подивіться: Польща рішуче готова віддати нам МІГ-29, але під гарантії, щоб її сусіди перекрили їм повітряний простір. Румунія сьогодні розглядає законопроєкт, який би дозволив без озирання на НАТО, на їх політичну колективну позицію, збивати без їхнього дозволу все, що залітає в румунський простір. Так що рішучість деяких країн доволі непогана і доволі серйозна. А от США більше всього на світі бояться розвалу Російської Федерації. Тут і політично, і економічно Сполучені Штати просто опиняються в такій, дуже великій зоні некомфорту", - сказав Жданов, не заглиблюючись у подальше пояснення.
Що стосується можливих наслідків для фронту від залучення Росією військових КНДР він сказав, що все залежатиме від того, як будуть застосовані ці війська.
"Вплинути це може опосередковано. Скоріш за все, північнокорейські війська, в першу чергу, будуть застосовані для прикриття державного кордону РФ. Тоді Росія буде мати можливість зняти війська зі свого кордону і перекинути їх або на Курську область, або на східний фронт (в Україну) на ті ділянки, де вкрай необхідно – це Курахівський і Времіївський оперативний напрямки, де в них не вистачає потужностей для того, щоб розвинути успіх, якого вони досягли в ході наступальних дій", - припускає Жданов.
Удари західною зброєю по РФ
Останній рік Україна наполягає на важливості отримати дозвіл від партнерів на застосування їхньої зброї для ударів по території РФ, по конкретних військових цілях, знищення яких підірве можливості ворога як наступати, так і тероризувати мирне населення України.
Раніше в Пентагоні пояснювали затягування з поставкою ракет ATACMS тим, що США і союзники зосереджують зусилля на задоволенні найбільш нагальних потреб України. Тоді американські ЗМІ писали, що США близькі до ухвалення історичного рішення про надання Україні ракет ATACMS, але вимагають обіцянку від української влади не запускати ракети ATACMS по території Росії.