Демілітаризована зона є непоганим варіантом завершення війни / pixabay.com

У разі проведення мирних переговорів між Україною та Росією ідеальним результатом та завершенням конфлікту могла б дійсно стати демілітаризована зона, однак тут є один важливий нюанс.

Як зазначив у розмові з 24 Каналом полковник військової розвідки Великої Британії у відставці Філіп Інгрем, ця зона не обов'язково має бути демілітаризованою територією, яку Росія займає на території України, а радше територією всередині Росії.

"Ця демілітаризована зона має бути всередині Росії в межах артилерійського та ракетного радіуса дії від українських кордонів. Впевнений, що українські військові були б цілком щасливі, якби міжнародні миротворчі сили погодилися б на демілітаризовану зону вздовж російського кордону за умови, що буде укладена належна мирна угода з відповідними військами, які там перебувають, з гарантією безпеки для них", - зазначив він.

Відео дня

Інгрем зауважив, що російською метою від самого початку була повна капітуляція України зі встановленням маріонеткового уряду і відхід від Європи та НАТО, проте цього ніколи не станеться. Водночас, зазначив він, наразі Путін, можливо, змінив свою мету, і прагне утримання Криму та захоплених територій, або в ідеалі усього спірного регіону Донбасу.

Інгрем зазначає, що Дональду Трампу доведеться серйозно тиснути на Путіна. Водночас, зазначив полковник, хоча Трамп очікуватиме, що Путін піде на поступки, однак навряд чи це реально.

"Він настільки ізольований у своєму маленькому осередку людей, які йому кажуть те, що він хоче почути, що вважає нібито має контроль над ситуацією в цілому та може впливати на події. Путін просто впиратиметься та не поступиться ані на крок", - вважає британський полковник.

На його думку, це змусить Трампа розірвати відносини з Путіним чи переглянути свої дії та надати Україні реальну військову підтримку.

Мирні переговори - що відомо

Як писав CNN, мирна угода між Україною та РФ за посередництва Дональда Трампа може передбачати відмову Києва від претензій на Крим в обмін на повернення частини окупованих територій на сході. 

Воджночас оглядачка NYT Меган К. Стак зазначала, що питання питання долі окупованих Росією територій буде не найскладнішим у переговорах. Україна хоче отримати негайне запрошення вступити в НАТО, і це може стати дійсно "нерозв'язною" проблемою, яка зірве переговори, зазначає вона.

Вас також можуть зацікавити новини: