Україна може змусити РФ не бити по українській енергетиці завдяки атакам на російські нафтопереробні заводи.
Про це військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний сказав в ефірі на Радіо NV. Зокрема, в експерта запитали, чим значущі для росіян такі об'єкти як завод "Башнефть-Уфанафтохим", який став мішенню повітряної атаки. "Ці об'єкти більш цікаві з точки зору знищення економіки ворога", - сказав Нарожний.
За його словами, у росіян є багато провідних галузей, які потребують величезної кількості нафтопродуктів, і для прикладу - це аграрний сектор.
"Саме головне те, що якщо мова йде про НПЗ, то у росіян власних технологій побудови цих заводів немає. Найближчий партнер, який це може їм зробити - це Китай. Але навіть Китай побоюється будувати їм нафтопереробні заводи, щоб не потрапити під вторинні санкції США", - заявив він.
Тож, на його думку, можна сказати, що якщо НПЗ був знищений - то він працювати не буде.
Крім того, Нарожний зауважив, що відстань від України до цього НПЗ у 1800 км по прямій є знаковою. Водночас, дрони по прямій не летять, а облітають різні військові об'єкти і місця розміщення ППО. Тобто, можна сказати, що було подолано відстань у більше, ніж 2 тис. км. Також він проаналізував, який дрон міг бути залучений для атаки.
"У нас, наразі, є декілька десятків моделей далекобійних дронів, які використовують Збройні сили України. І найбільш схожий варіант - це перероблені одномісні літаки..., на які встановлюються навігаційні системи, і які можуть нести доволі потужний боєприпас. Зазвичай це авіаційна бомба вагою 10 кг", - сказав Нарожний і додав, що такий літак-дрон можна було побачити при ударі по виробництву російських дронів в Єлабузі.
При цьому, у нього запитали, чи можуть атаки на російські НПЗ свідчити про те, що представники України і Росії не змогли домовитися, якщо зустрічалися, про те, аби не бити по енергетичних об'єктах:
"Звісно так. А може це атаки якраз навпаки - примушення до миру... Українці показують, що у нас є можливості ударити по їхніх найбільш глибинним об'єктам, по самих важливих об'єктам, наприклад, видобутку нафти і т.д. І це штовхає ворога, щоби перед початком опалювального сезону, тоді, коли вони вочевидь накопичують крилаті ракети, саме до цих перемовин. Але це суто моя здогадка. Будь-якої офіційної інформації про це немає".
У центрі уваги війна в Україні проти РФ - що вже повідомлялося
Як повідомляв УНІАН, ввечері у четвер, 31 жовтня, у небі Башкортостану помітили безпілотні літальні апарати. За даними ЗМІ, під ударом міг опинитися нафтохімічний завод. Газета Financial Times повідомляла, що Київ та Москва нібито обговорюють припинення ударів по енергетиці.
Водночас, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що інформація про можливі переговори між Росією та Україною щодо взаємного припинення ударів по енергетиці - це вкид, і Росія на це не піде, оскільки не вміє воювати по-іншому.