За словами підполковника, демілітаризовану зону контролюватимуть європейські війська / фото 93 ОМБр Холодний Яр

Створення демілітаризованої зони на території України після завершення війни є реалістичним сценарієм розвитку подій. Про це розповів офіцер ВПС США підполковник Джахара "Френкі" Матісек в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Ви, по суті, створите величезну демілітаризовану зону між Україною, Білоруссю, Росією та окупованими територіями України. І це будуть мільйони мін і українські оборонні бази, а також, можливо, сили під прапором Європейського союзу як спостерігачі, миротворці та частина цієї лінії стримування. По суті, це стало б одним великим дротом стримування, якщо хочете. Це був би ідеальний результат для багатьох країн, особливо в Європі. Це дуже сумно й прикро, але важко донести до середнього американця або середнього європейця, що ця війна варта того, щоб за неї битися й вмирати", - сказав він.

Підполковник вважає, що на таку ідею Європу та США може підштовхнути просування росіян до Києва. Він зазначив, що цей сценарій буде схожий на поділ Кореї на дві окремі країни в 1940-х роках. Матісек підкреслив, що найкращим результатом для України буде виведення російських військ з усієї території.

Відео дня

Проте підполковник заявив, що це малоймовірно. Він додав, що американці, канадці та європейці не готові битися й вмирати за українську територію.

Створення такої демілітаризованої зони стало б місією під прапором Європейського союзу, зазначив Матисек. За його словами, у НАТО не захотіли б брати на себе цю відповідальність через статтю 5 Північноатлантичного договору, що передбачає загальну оборону в разі нападу на будь-якого члена Альянсу.

Підполковник упевнений, що країни Східної Європи, Прибалтика, Франція і Німеччина готові відправити свої війська в Україну в разі створення демілітаризованої зони.

"Я б сказав, що ми вже знаємо, хто готовий це зробити, тому що шаблон нібито існує: НАТО вже має посилену передову присутність у Прибалтиці, свого роду сили стримування".

Матісек поділився, що Україні навряд чи вдасться повернути собі всі свої території і витіснити росіян. Тому він вважає, що створення демілітаризованої зони на території нашої країни більш імовірне.

Плани щодо завершення війни в Україні - важливі новини

Раніше публіцист і журналіст Пітер Померанцев розповів, що російський диктатор Володимир Путін може почати переговори щодо України на початку наступного року. В оточенні новообраного президента США Дональда Трампа є люди, які здатні погодитися на умови Москви.

Крім того, керівник відділу закордонних новин газети Financial Times Алек Рассел вважає, що Україна і Захід схиляються до заморозки війни без визнаних кордонів. За його словами, це найбільш реалістичний сценарій.

Вас також можуть зацікавити новини: