Захід не повинен допустити перемоги Володимира Путіна у війні з Україною. Такою перемогою для нього стане навіть утримання вже захоплених територій. В майбутньому західний світ дорого заплатить за це, пише політичний аналітик Віталій Гарбер, в минулому помічник генсека НАТО і заступник міністра оборони США.
На сторінках видання "Europe's Edge" він зазначає, що Захід вважає повну деокупацію українських територій надто дорогим завданням у вимірі грошей та людських життів. Саме це спонукає партнерів України штовхати Київ на пошук компромісу з РФ.
Однак такий компромісний мир, на думку Гарбера, принесе США та Європі величезні додаткові економічні та репутаційні втрати. Це вже не кажучи про мільйони українців, які залишаться під чоботом жорстокої російської окупації.
"Якщо Путін зможе утримати більшість територій, окупованих Росією, він стане національним героєм. (...) Хоча запеклий український опір справді утримав Путіна від його кінцевої мети завоювати всю країну, у Росії це, безсумнівно, сприйняли б як велику перемогу. Виходячи з багатовікової імперіалістичної російської пропаганди "Єдиної і Неділимої Росії", Путін міг би вважатися таким, хто повернув у своє володіння частини так званого імперського ядра", – пояснює аналітик.
Гарбер також нагадує, що разом з окупованими територіями Росія отримає чимало корисних копалин на загальну суму понад 26 трильйонів доларів. Тож ця війна зрештою може ще й окупитися для Росії.
"Те, що станеться в найближчому майбутньому з Україною, не обмежиться лише Європою і матиме чимале значення для Сполучених Штатів. Якщо ми в ім’я миру винагородимо відверту агресію, це обійдеться нам у майбутньому кров’ю та скарбами, а також негайною втратою честі, ціну якої важко підрахувати", – попереджає колишній американський урядовець.
Війна в Україні: стратегічні перспективи
Як писав УНІАН, РФ витрачає на війну вдвічі більше, ніж думали, і це поставило російську економіку на край великої кредитно-банківської кризи. Україна може використати це як фактор тиску на агресора.
Також ми розповідали, що західні партнери України активно обговорюють можливість відправки миротворців для контролю демілітаризованої зони після припинення активних бойових дій.