Олексій Гетьман назвав три сценарії розвитку подій на війні у 2025 році / фото 24 ОМБр ім. короля Данила

Вже за кілька днів війна РФ проти України перейде черговий Рубікон – 1000-й день з моменту повномасштабного вторгнення. Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман назвав три імовірних сценарії розвитку подій у 2025 році. 

У своїй колонці для видання "Главред" він написав, що кожен із трьох сценарів має приблизно однакові шанси на реалізацію. Перший передбачає початок переговорів із РФ – уже цього року або наступного – та тимчасову зупинку військ на лінії розмежування. 

"Це зараз активно обговорюється у закордонних медіа, які подають це як ініціативу Трампа про створення демілітаризованих "сірих" зон. В такому випадку війна не закінчиться в найближчі декілька місяців, а призупиниться", – пояснив він. 

Відео дня

Другий сценарій, за словами ветерана, передбачає завершення війни влітку чи восени 2025 року. До цього часу можливості російського військово-промислового комплексу можуть вичерпатися, і у ворога не буде спроможностей вести активні наступальні дії, як це відбувається зараз.

"Тоді, ймовірно, теж почнуться перемовини, але Київ тут говоритиме з позиції сили. При цьому ми будемо контратакувати противника, і, подейкують, зараз Україна готує наступальні дії на весну наступного року. За таких умов війна закінчиться восени 2025 року", – продовжив Гетьман. 

Водночас третій сценарій передбачає виснаження як Росії, так і України. У такому разі жоден із попередніх сценаріїв не реалізується, а війна перетвориться на довготривале позиційне протистояння.

"Це буде щось схоже на АТО, коли просування майже не було, але невеликі зіткнення тривали. Наскільки це затягнеться, передбачити складно. Та зрозуміло одне – в такому випадку бойові дії відновляться через три-п’ять років", – вважає майор запасу.

Війна в Україні: це варто знати

Ситуація на фронті виглядає похмуро не лише для України. Як пише CNN, для Росії вона теж далеко не така райдужна – ворог у гіршому становищі, ніж здається. Окупаційна армія РФ платить величезними втратами за мізерне просування, і це не віщує для Кремля нічого хорошого.

Тим часом КНДР передала Росії ракетні та артилерійські системи. Як повідомляє FT, частина цієї "допомоги" вже на території Курської області. Протягом останніх тижнів Північна Корея надала Росії приблизно 50 170-мм самохідних гаубиць M1989 вітчизняного виробництва та 20 оновлених 240-мм реактивних систем залпового вогню. 

Вас також можуть зацікавити новини: