Під час масованого ракетного обстрілу України 13 грудня один з українських пілотів F-16 збив одразу 6 російських ракет за один бойовий виліт. Це свідчить про надзвичайний прогрес, якого досягли українські ВПС за останні роки, пише Business Insider.
Полковник Джон Венейбл, ветеран американських ВПС із 25-річним стажем, пояснив журналістам, що перехоплення такої кількості ракет вимагає високого рівня координації між усіма задіяними службами, надзвичайної кваліфікації пілота, а також значної свободи у прийнятті рішень на низовому рівні. Останнє є більш характерним для західної військової доктрини і менш характерним для радянсько-російської доктрини.
Венейбл наголошує, що перехоплення ракет насправді є "непростим завданням", яке вимагає спільної роботи всіх систем командування та управління, а також достатньої кількості радарів для своєчасного виявлення і відстеження ракет. На думку американського ветерана, успіх українського пілота насправді "багато говорять про їхнє командування та контроль".
Венейбл вважає це ознакою того, наскільки Україна вже наблизилася до західного способу ведення війни. Наприклад, російський апарат командування та управління в основному діє за певним "сценарієм", тобто пілотам не дають багато свободи.
"Російські пілоти мають репутацію таких, що їм потрібно отримувати накази від своїх наземних диспетчерів", — погоджується колишній офіцер Королівських ВПС Австралії Пітер Лейтон.
Експерти з бойових дій кажуть, що Україна змушена використовувати винищувачі в якості літаючої ППО, оскільки навіть надані західні літаки є значно старішими за те, чим користуються сьогодні росіяни. Однак, на думку Венейбла, це було цілком очікувано, що 50-річні F-16 будуть використовувати саме в такій ролі.
Ветеран американських ВПС наголошує, що Україна не має ані достатньої кількості F-16, ані необхідних технічних можливостей для модернізації цих літаків, аби використовувати їх більш агресивно.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, Росія зменшила кількість ракетних атак по території України. Військовий експерт Олег Катков акцентував, що зменшення помітне не лише у порівнянні з груднем-листопадом, але й із минулою зимою. Це може бути результатом загальних проблем із виробництвом ракет в Росії.
Також ми розповідали, що Україна навпаки активізувала атаки по військових об’єктах в Росії. Зокрема минулої ночі українські дрони атакували Тамбовський пороховий завод, який є одним з ключових об‘єктів російського ВПК, задіяних у війні проти України.