![Артилерист Василь Гречко розповів про недоліки італійської гармати Melara / колаж УНІАН, фото wikipedia.org, кадр з відео Артилерист Василь Гречко розповів про недоліки італійської гармати Melara / колаж УНІАН, фото wikipedia.org, кадр з відео](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739126995-1148.jpg?r=670012)
Під час навчань за кордоном українським військовим інколи доводиться самим виступати в ролі інструкторів для західних колег, які часом не розбираються у власній зброї. Про це в інтерв’ю "Армія TV" розповів командир взводу 15-ї бригади оперативного призначення "Карадаг" Нацгвардії України Василь "Петрович" Гречко.
За його словами, західні гармати відрізняються від радянських кращою влучністю, але є менш надійними і швидше виходять з ладу. Зокрема Гречко скаржиться, що італійська 105-міліметрова гармата Melara, з якою має справу його підрозділ, потребує постійного техобслуговування під час активних боїв.
"Десять пострілів – половина болтів вже розкрутилася. Ми вже самі її допрацьовували, вали самі закалювали хлопці. Зробили вал – вінець починає виходити з ладу. А це все – час", – скаржиться військовий.
Гречко також зізнався, що цей досвід не минув дарма. Коли українські артилеристи поїхали на "підвищення кваліфікації" до Італії, вийшло так, що саме українцям довелося вчити італійців обслуговувати їхню ж італійську гармату.
"Вони [італійські артилеристи] її візуально бачать. "Вау, яка гармата!" Як вона працює, що там розбирається – вони поняття не мали. Все наші хлопці їм розповідали", – згадує військовий.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, українські військові успішно застосовують у Курській області ту саму тактику, до якої вдавалися самі росіяни у своїх найуспішніших наступах. Однак українці привнесли свою "родзинку".
Також ми розповідали, чому Україна не б'є по відкритих базах зберігання танків в РФ. Тисячі російських бронемашин спокійно собі стоять у всім відомих місцях під відкритим небом, але жодної спроби знищити їх досі не було.