Як пише видання, рішення дозволити Україні дальні удари по РФ, схоже, пробудило страхи Путіна з приводу ескалації / колаж УНІАН, фото Getty Images, скріншот

Нові рішення президента США Джо Байдена про військову допомогу Україні та задіяння Росією ядерного арсеналу навряд чи суттєво змінить траєкторію війни, пише The New Yorker.

Зокрема, як зазначається у статті, є сумніви, що використання Україною ATACMS та інших ракет великої дальності для ударів по цілях на території Росії сильно вплине на перебіг бойових дій.

"Це може уповільнити росіян, але не кардинально, - сказало українське військове джерело. - Ви не поліпшите своє становище на полі бою за допомогою ракет. Ви робите це за допомогою піхоти. І саме тут у нас найбільший дефіцит".

Відео дня

Військовий аналітик з Фонду Карнегі Майкл Кофман пов'язав поточні проблеми українських військових з "основами": "мобілізація, навчання, створення та управління новими формуваннями, командування і контроль".

Проте, як пише видання, рішення дозволити Україні дальні удари по РФ, схоже, пробудило страхи Путіна з приводу ескалації. Водночас вказується, що передбачувані "червоні лінії" Путіна порушували так багато разів із 2022 року, що важко сказати, який вигляд насправді матиме справжня "червона лінія" для нього.

На думку старшого наукового співробітника центру вивчення Росії та Євразії Фонду Карнегі Тетяни Станової, цього разу все може бути інакше з огляду на удар балістичною ракетою "Орєшник" по Дніпру 21 листопада:

"Для Путіна це справді стратегічний поворотний момент... З цим рішенням Україна стає плацдармом для того, що Путін вважає ударами НАТО по російській території... Суть у тому, що почалася нова парадигма... Путін викладає два сценарії: один шлях веде до ядерної війни, інший - до миру на умовах Росії.... Путін упевнений, що ядерні погрози і шантаж мають шокувати Захід, спричинивши, як він це бачить, своєрідне протверезіння, усвідомлення того, що вони повинні хотіти зовсім інших відносин із Росією... Це його велика помилка".

Як додали у виданні, проблема для Путіна в тому, що його ядерні погрози втрачають свою силу - з кожною кризою, що минає, ефект починає "сходити нанівець".

"Люди тут не були так вже стривожені... Ми знизали плечима", - сказав представник адміністрації Байдена про запуск Росією ракети "Орєшник".

Усе це відбувається в контексті зміни адміністрацій США - менш ніж за два місяці Дональд Трамп обійме посаду і може "швидко змусити Україну та Росію розпочати мирні переговори", пише The New Yorker.

"Навіть якщо Путін не вірить, що Трамп може укласти угоду, в його інтересах все одно не псувати відносини і не дратувати Трампа в перші дні його президентства. Це робить нинішнє міжцарство ідеальним часом для ескалації", - йдеться в статті.

Однак, передбачається, що, найімовірніше, Путін знову чинитиме опір подальшій ескалації, а натомість "вбере нову реальність і пристосується".

Удари по Росії західними ракетами - актуальне

Як писав УНІАН, 25 листопада в Білому домі офіційно визнали, що послабили обмеження на удари американською зброєю по території РФ. Повідомлялося, що дозвіл стосується ураження "конкретних типів цілей" для "самозахисту в разі негайної необхідності".

Військові експерти сумніваються, що цей крок матиме велике значення. Як писав Business Insider, поки Захід сперечався, Росії дали час на підготовку, тоді як Україні довелося відбивати атаки зі зв'язаними за спиною руками.

Вас також можуть зацікавити новини: