
США не погодилися з вимогою Росії про виведення українських військових з підконтрольних їм територій Донбасу, Херсонської та Запорізької областей.
Про це повідомило джерело видання The New York Times. Зокрема, один з учасників переговорів на умовах анонімності назвав цю вимогу "необґрунтованою і нездійсненною". За його словами, США таку вимогу Кремля "підтримувати не будуть".
У приватній бесіді американські переговірники запевнили українську владу, що мають намір домагатися територіального обміну, але не можуть гарантувати згоди Кремля з цього питання.
Видання вказало, що Трамп у своїх заявах також натякав, що РФ не зможе отримати ті українські землі, які вона не змогла отримати за три роки війни.
Крім того, за словами Самуеля Чарапа, аналітика корпорації RAND, хоча мирний план Трампома і зміщений у бік Москви, насправді не зачіпає важливих моментів, на включенні яких наполягала РФ, наприклад, заборона на присутність миротворчих сил в Україні.
Мирний план щодо України
17 квітня в Парижі відбулися переговори представників США, Європи та України з приводу узгодження мирного плану, який би дозволив закінчити війну.
Учора видання агентство Reuters дізналося, що саме спецпредставник американського президента Дональда Трампа Стів Віткофф пропихав Києву на цих переговорах. Серед іншого, у плані американців були такі пункти:
- США де-юре визнають російський контроль над Кримом;
- США де-факто визнають російський контроль над Луганською областю;
- США де-факто визнають контрольовані Росією частини Запорізької, Донецької та Херсонської областей;
- Україна повертає собі територію в Харківській області;
У документі було зазначено, що ці умови є остаточною пропозицією США обом сторонам.