Для стабілізації лінії фронту Україні потрібні військово-технічні засоби та навчений особовий склад. І якщо з першою компонентою ми не матимемо проблем десь півроку, то з другою наразі треба працювати.
Про це сказав військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в етері телеканалу "Київ24". Так, відповідаючи на запитання про те, чи можливо Україні перед переговорами з РФ стабілізувати фронт, про необхідність чого кажуть американські чиновники, Селезньов підкреслив, що "фактор ресурсів є визначальним".
"Ми маємо добрі звістки з-за океану про кілька траншів військово-технічної допомоги. Здається, це дозволить нам протриматись, тими ресурсами, щонайменше до середини цього року. А от що стосується навченого підготовленого вмотивованого особового складу, здається, ми досі маємо проблему. Водночас є рішення Ставки Верховного Головнокомандувача, яке припиняє формування новостворених бригад та забезпечення відповідних формувань, а замість цього наші ресурси будуть спрямовані на поповнення діючих бойових бригад, які мають відповідний досвід участі в бойових діях. Це, як на мене, абсолютно раціональних підхід", – сказав Селезньов.
Він пояснив, що в існуючих бригадах є можливість передавати новоприбулим військовим і досвід, і знання, навички та вміння, а також з’являється можливість для маневра, для ротації, що теж дуже важливо. Бо емоційне виснаження наших військовослужбовців дається взнаки на полі бою, підкреслив Селезньов.
Війна в Україні: ситуація на фронті
ISW повідомляє, що РФ готує блокаду Покровська та Мирнограда на Донеччині. Зазначається, що просування російських військ на схід і захід від Покровська може ускладнити логістику і здатність українським військам поповнювати запаси і передислоковувати війська.
Нагадаємо, наприкінці минулого року високопосадовець Білого Дому Майкл Карпентер сказав, що Україна повинна мати змогу підійти до мирних перемовин з Росією із позиції сили. За його словами, це перш за все означає "зупинити руйнування на Донбасі та принаймні стабілізувати лінії фронту". Карпентер додав, що це забере час, це перейде на 2025 рік і потребуватиме більше ресурсів.