Росія готує ресурси для війни до 2027 року / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Російське керівництво не хоче серйозних переговорів. Натомість Москва намагається накопичити ресурси та розподілити їх так, щоб російські війська могли вести війну проти України до 2027 року.

Про це розповів в етері телеканалу "Еспресо" керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. За його словами, на це вказують не лише заяви російського диктатора Володимира Путіна. 

"Я аналізую не тільки заяви Путіна, але й роботу військово-промислового комплексу, економічний потенціал та акценти, які робляться на оборону та продовження інтенсивної війни впродовж 2025 року, а також намагання накопичити ресурси і розподілити його таким чином, щоб вони могли воювати до 2027 року", – пояснив Коваленко.

Відео дня

Керівник ЦПД зазначив, що у Росії намагаються використовувати наратив про "нелегітимність" українського президента, щоб вести переговори щодо війни в Україні без України. У Москві сподівалися, що так вийде з новообраним президентом Дональдом Трампом. 

"Росіяни роблять все можливе, щоб зірвати процес і звинуватити в цьому Україну, готуючи ресурси для продовження війни. Сподіваюся, що ці ходи передбачені не тільки нами, але й новою адміністрацією Дональда Трампа та Європейським Союзом", – продовжив Коваленко.

На думку Коваленка, змусили Путіна до перемовин можна лише через силу та ті країни, які підтримують дії РФ – зокрема, Китай. Тож якщо вдасться залучити Пекін до перемовин, і не на боці Москви, риторика Росії зміниться. Кремль не може підтримувати інтенсивність війни проти України без допомоги в обході санкцій та підтримки військово-промислового комплексу. 

Коваленко акцентував, що зараз у РФ "дзеркалять" позицію України щодо гарантій безпеки. Там просувають ідею про те, що Україна не може бути в НАТО та ставлять під сумнів європейську інтеграцію нашої країни. 

"Вони намагаються нав'язати ці ідеї майбутній команді Дональда Трампа. Ми пам'ятаємо тези Малофєєва, церковного олігарха та пропагандиста, який заявляв, що якщо умови Росії не будуть враховані, перемовини не відбудуться. Важливо побачити жорстку позицію Сполучених Штатів у дипломатичній дуелі з Росією. Наше завдання – не допустити маніпуляцій з тезою гарантій безпеки для Росії, щоб ці гарантії не включали ослаблення нашої євроінтеграції чи гарантій безпеки. Це ключовий момент, який росіяни будуть намагатися використати", – констатував Андрій Коваленко. 

Війна в Україні: це варто знати

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що в адміністрації Джо Байдена доволі серйозно сприймали ядерні погрози російського диктатора Володимира Путіна. Від застосування її проти України, Москву, імовірно, утримав Китай. 

Тим часом результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать про помітне зростання частки українців, готових до територіальних поступок заради завершення війни. При цьому станом на грудень 51% українців виступали проти жодних територіальних поступок (на початку жовтня було 58%).

Вас також можуть зацікавити новини: