Журналіст упевнений, що Путін не битиме по НАТО "ядерними" ракетами / колаж УНІАН, фото REUTERS, скріншот

Удар Росії по Україні балістичною ракетою середньої дальності, яка здатна нести ядерні боєголовки, - це був абсолютний мінімум, який Путін міг зробити, щоб "не втратити обличчя". Таку думку висловив британський журналіст Домінік Лоусон у своєму матеріалі для The Times.

Він нагадав, як кілька тижнів тому Путін погрожував Заходу відповіддю "переважною ядерною вогневою міццю", якщо Україні дозволять бити по Росії далекобійними ракетами західного виробництва. Україні дозволили, і вона вже кілька разів застосувала відповідні ракети для ударів по цілях на території Росії.

Лоусон наводить приклади того, як далеко не поодинокі ядерні погрози Путіна в кінцевому підсумку виявлялися порожніми.

Відео дня

"Був один момент, коли Вашингтон дійсно повірив, що Кремль серйозно розглядає можливість розгортання тактичної ядерної зброї в Україні. Це було два роки тому, коли російські війська були відкинуті назад у ганебному відступі. Потім сталося дві речі. Президент Байден у листопаді 2022 року відправив директора ЦРУ Вільяма Бернса розповісти Сергію Наришкіну (його колезі на посаді глави СЗР), що робитимуть США, якщо Москва "стане ядерною", - пригадав журналіст.

Після цього Бернс згадував: "Наришкін присягнувся, що він усе розуміє і що Путін не має наміру застосовувати ядерну зброю". А військовий історик Філліпс О'Браєн у статті для Bulletin of the Atomic Scientists писав: "Китай... публічно принизив Росію, змусивши Путіна, посеред усього його брязкання ядерною зброєю, узгодити спільне комюніке з президентом Сі, в якому Путін дезавуював застосування ядерної зброї", додав Лоусон у статті.

Він упевнений, що Путін далекий від прагнення до переговорів і повністю налаштований на знищення України як суверенної держави. На його думку, Росія нізащо не стала б зараз підтримувати ідею про мирну угоду.

"Ось чому ті, хто найголосніше стверджує, що Захід повинен зробити все можливе, щоб закінчити війну стійкою мирною угодою, повинні також виступати за максимальний обсяг західної летальної допомоги Києву, щоб максимізувати важелі впливу України. Звичайно, вони цього не роблять; але це єдиний спосіб переконати Росію відмовитися від своїх цілей", - ідеться в публікації.

Інший шлях пов'язаний з економічною ситуацією в Росії, яка, як стверджує Лоусон, стає для РФ "огидною".

"Це створює найнезадоволеніші суспільні настрої, хоча й пригнічені... Це свідчить про те, що путінська трансформація економіки в перегріту версію того, що Совєти називали "структурною мілітаризацією", може мати схожі катастрофічні наслідки... То що, Путін "перемагає"? Ні... Чи буде він атакувати країни НАТО ядерними ракетами, як він зараз погрожує? Ні: садист-отруйник у Кремлі волів би жити", - резюмував журналіст.

Удар Росії по Україні новою балістичною ракетою

Нагадаємо, у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що 21 листопада Росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного комплексу "Кедр".

До цього в Повітряних силах ЗСУ зазначили, що, найімовірніше, РФ запустила міжконтинентальну балістичну ракету.

А Путін заявив, що Росія вдарила по місту Дніпро ракетою середньої дальності із застосуванням "новітньої ракетної системи "Орешник" з неядерною гіперзвуковою боєголовкою".

Вас також можуть зацікавити новини: