Російська армія протягом року мала просування в Україні, але воно невелике, порівняно з тим, яку ціну вона заплатила за це. Йдеться про величезні втрати у живій силі та техніці. Про це в ефірі Radio NV сказав військовий оглядач Денис Попович, відповідаючи на запитання щодо підсумків 2024 року для фронту.
"Ворог мав просування і має просування територією України. Ключовим моментом була втрата Авдіївки у лютому… Після Авдіївки ворог почав просуватися на сході, в бік кордонів з Дніпропетровською областю, на Донеччині. Була втрачена ціла низка населених пунктів", - зауважив він.
Попович підкреслив, що зараз "під загрозою ми маємо, на превеликий жаль, втрату південної частини Донецької області".
"Це Курахове, це Вугледар втрачено. Курахове зараз - ведуться бої. Велика Новосілка - ведуться бої. Це все південь Донецької області. Ворог наблизився до Покровська. Це місто, яке неподалік від кордонів з Дніпропетровською областю. Водночас ворог так і не зміг захопити Часів Яр", - сказав експерт.
Крім того, додав він, ворог мав певне просування на півночі Харківської області, мав та має просування на Куп’янському напрямку.
"Тобто загалом ворог протягом 2024 року мав просування територією України. Хоча воно невелике, порівняно з тим, яку ціну за це ворог заплатив. Тобто він заплатив величезними втратами: в живій силі, в техніці за це просування", - зауважив Попович.
Він додав, що "від Авдіївки до Покровська - кілометрів 35-40".
"Зрозуміло, що просування рахується - захоплена площа в квадратних кілометрах. Але для того, щоб розуміти, скажімо так, глибину цього просування, - це 35-40 кілометрів наразі. І за це ворог заплатив… Майже півмільйона особового складу було покладено за ці 35-40 кілометрів вглибину просування", - сказав експерт.
Натомість, наголосив він, Україна теж мала успіхи, атакувавши Курську область Росії, де наразі контролює її частину. Ворог там також зазнає втрат та намагається витіснити звідти українські сили.
"Ця атака була необхідна для того, щоб… запобігти утворенню буферних зон в Сумській області і в Харківській області. Так само вона була необхідною для того, щоб створити обмінний фонд територій, який очевидно буде мати значення на переговорному треку", - сказав Попович.
Наступ Росії в Україні - актуальне
Як повідомляв УНІАН, Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express заявив, що наразі спостерігається зниження темпів просування російських окупантів на фронті, але січень може виявитися вкрай складним. Найімовірніше, ворог кидатиме всі свої резерви, аби домогтися певних успіхів.
Водночас він зауважив, що загарбники зазнають величезних втрат, але інтенсивність бойових дій залишається надзвичайно високою. За словами експерта, щодоби відбувається понад 200-250 бойових зіткнень.