
Полон росіян - це постійні катування, удари струмом, голод та відсутність належної медичної допомоги. Допити могли тривати по кілька годин під час яких окупанти натравлювали собак, розповів підполковник поліції Олександр Корецький в інтерв'ю Укрінформу.
Зазначається, що за два дні до початку повномасштабної війни Корецький захворів на коронавірус, але вже через кілька днів отримав зброю і повернувся на службу в Маріуполь. 16 березня чоловік разом із вісьмома іншими правоохоронцями намагалися виїхати з міста через Бердянськ, який на той час уже теж окупували. Однак, окупанти найшли його документи та затримали підполковника, інших - відпустили.
Після цього чоловіка привезли до ізолятора тимчасового утримання в Бердянську. Там він пробув 19 днів, 10 із яких - в одиночній камері. Він чув, як у сусідніх камерах катували хлопців, яким було по 18-19 років.
"Мене роздягнули. Був у легкому спортивному костюмі, вікна в камері відчинили, а на вулиці - мороз. Три доби я не спав, бо постійно ходив, щоб не замерзнути. Потім почав падати, сил не було. На третій день до мене прийшли представники ГРУ. Мішок на голову наділи, кайданки. Я їм сказав, що знаю, як допити проводять. Як офіцер офіцерів попросив тоді: "Якщо вже вирішили вбити, то вбийте". Вони запитали, чи я говоритиму. Спитав, а що б вони хотіли почути? Вимагали розповісти, чим займався у Маріуполі. Розповів, як працював там, - у цілому все те, що і вам зараз розказую", - розповів підполковник про першу "локацію" полону.
Олександр Корецький розповів, що після цього його перевезли до Севастополя, звідти - до СІЗО Таганрога, де він провів вісім діб у камері разом з ще двома українцями - командиром розвідувальної роти та молодшим лейтенантом із підрозділу зв'язку. Пізніше їх теж обміняли.
Підполковник поділився, що у Таганрозі його допитували вісім годин і наказували написати в анкеті, що він не має хронічних захворювань. Чоловік відмовився, адже мав цукровий діабет та гіпертонію. Коли він попросив, аби йому віддали пігулки, які забрали ще на блокпосту, росіяни кілька разів вдарили його палицею.
"Лупцювали кожного дня: мінімум зранку та ввечері. Допити, перевірки, прогулянка, душ, - кожен вихід із камери - це побиття. Серед росіян були ті, що дуже любили струмом бити, аж смерділо від нас паленим. Собак травили на нас. У мене шрам залишився", – розповів Корецький.
Він пояснив, що росіяни послаблюють повідець і тоді собака кидається, її зупиняють за кілька сантиметрів і вона клацає зубами, а вони регочуть.
"Наприклад, собака кидається в шию, її зупиняють на відстані 5-10 см, вона зубами клацає, стоїть лапами на плечах. Вони регочуть. Мене вкусила собака, а вони кажуть: "А навіщо ти мою собаку вкусив?", - зазначив чоловік.
Підполковник також розповів, що у Таганрозі йому вдруге зламали ребра. Крім того, жахливо годували дуже соленою капустою, яка смерділа і її було неможливо їсти. За її словами, хлопці викидали її і залишались голодними, бо іншої їжі не було.
Повернення українців з полону - останні новини
Як раніше писав УНІАН, 17 липня Україна та Росія провели великий обмін полоненими. Додому повернулися 95 українських захисників.
Незадовго у мережі з'явилась інформація, що з полону повернули військового, який співпрацював з окупантами. За словами колишнього полоненого Віктора Махна, він причетний до побиття "азовців" та брав участь у переміщенні з вантажівки до камер у місці утримання. Водночас у ГУР заявили, що у відомстві слідкують за цією інформацію і все під контролем.