Повномасштабне російське вторгнення в Україну у 2022 році можна було відтермінувати на кілька місяців, але запобігти йому було неможливо. Про це заявив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю BBC.
"Я дійшов думки, що ця війна була неминучою. Але її можна було б відкласти. На роки — ні. На місяці – можливо, так", — сказав Кулеба, коментуючи слова Дональда Трампа про те, що він міг би запобігти вторгненню, якби був президентом США.
Колишній очільник української дипломатії зауважив, що російський диктатор Володимир Путін розпочав це повномасштабне вторгнення в Україну, тому що був упевнений у пасивності Заходу і відсутності його реакції на цю агресію.
Крім того Дмитро Кулеба розкритикував стратегію "не ескалації", якої дотримується Захід, зокрема Вашингтон і Берлін. На думку екс-міністра, якби не ця політика партнерів, сьогодні б Україна перебувала у значно кращій позиції.
Війна в Україні: роль Заходу
Як писав УНІАН, американський політичний письменник і журналіст Боб Вудворд своїй у книжці "Війна" повідомив із посиланням на анонімних американських чиновників, що у листопаді 2022 року США начебто натиснули на Київ, аби ЗСУ дозволили військам РФ безперешкодно вийти з пастки на правому березі Дніпра в Херсонській області. Начебто, Вашингтон тоді повірив, що в іншому випадку росіяни застосують ядерну зброю.
Також ми наводили думку командира підрозділу розвідки ЗСУ Дениса Ярославського. За його словами, війна могла би закінчитися восени 2022 року, якби ЗСУ на хвилі Харківського контрнаступу увійшли в Бєлгородську область. Однак західні партнери не дали цього зробити.