Микола Маломуж пояснив важливість Курської операції / фото УНІАН, фейсбук 47-ї ОМБр

У Курській області РФ, де ЗСУ проводять спецоперацію, вже знищено понад 20 тисяч російських окупантів, що дорівнює складу 5 бригад. За словами генерала армії України, голови служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Миколи Маломужа, ці сили противника могли б піти на Вугледар або Запоріжжя.

На його думку, треба розглядати ситуацію на Курщині в динаміці. Зокрема, стратегічну операцію було розпочато, коли там не було великої концентрації російських військ - дислокувалися строковики, представники Росгвардії та ФСБ, які не є бойовими підрозділами.

"Ми використали елемент раптовості, секретності та зрозуміло, підготували потужні бойові частини з передовою технікою. Тому рух по контролю цієї буферної зони за 1380 кілометрів був ефективний та, відповідно, ворог не міг відразу сконцентрувати значні сили для відсічі. Зараз там згенеровано до 55 тисяч осіб, а ми за цей період знищили близько 22 тисяч - це величезні втрати ворога. У бригадному форматі - це тактично до 5 бригад розгорнутих", - розповів фахівець журналістам.

Відео дня

За його словами, ці сили могли б давно піти на Вугледар, Покровськ, Курахове та навіть на Запоріжжя. Маломуж додав, що на Курщині ЗСУ ведуть маневрену війну, тобто перед українськими бійцями не стоїть завдання тримати позиції і за будь-яку ціну втримати початкові 1300-1400 квадратних кілометрів.

"Ми проводимо операції, знищили велику кількість ворога, відтягнули понад 50 тисяч, відходимо, дивимось де завдати удару ворогу неочікувано, в сірих зонах. Тому казати, що ми просто втратили території – це не просто. Ми відійшли планово для того, щоб створити проблеми ворогу, зокрема, по оточенню наших військ", - підкресли експерт.

Він каже, що на Курщині Сили оборони проводять нестандартні дії, що дуже хвилює ворога. Зокрема, ЗСУ неочікуване завдають противнику ударів з флангів, з тилів, знищують ворожі штаби, техніку тощо.

"Буквально вчора, позавчора наші спецназівці провели операції зі знищення великої кількості ворога… Це не стратегічні операції з наступу, але це війна, яка виснажує ворога, відтягує його сили та засоби", - каже Маломуж.

Водночас, за його словами, на Курщині створюється певна буферна зона, у полон беруться російські солдати. Все це створює передумови для переговорного процесу, але й підриває престиж кремлівського диктатора Володимира Путіна, який "нічого зробити не може".

Маломуж сумнівається, що противник зможе звільнити Курщину до 20 січня 2025 року, як цього прагне Путін. Станом на зараз, не мав успіх й вступ до бойових дій північнокорейських військових. "Вони вступили у бій, але не показали високої якості ведення бойових операцій. Думаю, що й не покажуть", - вважає експерт.

Україна втратила частину плацдарму в Курській області

Нагадаємо, Україна втратила понад 40% території в Курській області РФ, яку вона зайняла в результаті раптового вторгнення, оскільки росіяни організували хвилі контратак.

За даними Reuters, росіяни розмістили 59 тис. солдатів у Курській області відтоді, як ЗСУ увірвалися туди на початку серпня і стрімко просунулися, заставши Кремль зненацька. За інформацією джерела, ЗСУ контролювали близько 1376 кв. км, тепер ця територія менша. Противник посилює свої контратаки, та зараз Україна контролюємо близько 800 кв. км.

Вас також можуть зацікавити новини: