
На фронті останнім часом фіксуються "стрибки" в статистиці щодо кількості бойових зіткнень на фронті. Військовий аналітик, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман пояснив, із чим уе повʼязано.
"Загалом можна побачити певну закономірність — кількість бойових зіткнень налічується 60-70, а іноді доходить до 200 по всій лінії фронту. Такі хвилеподібні стрибки кількості бойових зіткнень досить легко пояснюються. Природно, противник зазнає втрат, не тільки в живій силі, але і в паливно-мастильних матеріалах, в снарядах, техніці й т.д. І для того, щоб продовжувати такої інтенсивності бойові дії, потрібно знову назбирати ресурс, зарядити, заправити", – акцентував він в етері телеканалу FREEДOM.
Також росіяни використовують ці паузи для тактичних ротацій. За словами експерта, сили ворога не виводять за лінію фронту, а лише на кількасот метрів чи кілька кілометрів, аби ті перепочили, а штурми робили вже інші підрозділи.
"Тому загалом така хвилеподібна ситуація за кількістю штурмових дій Росії зрозуміла, прогнозована й легко пояснюється", – констатував він.
Ситуація на фронті в Україні
Начальник групи взаємодії зі ЗМІ бригади "Гарт" Олександр Даниленко каже, що ворог має достатньо сил для того, щоб повторити операцію на кшталт тієї, що була в травні 2024 року, коли РФ розпочала наступ на півночі Харківської області.
Своєю чергою, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що від початку 2025 року російські загарбники зазнали рекордних втрат під час спроб наступу. За його словами, ворог загалом втратив 140 650 осіб.