Сили оборони України вперше провели успішну атаку на Харківському напрямку виключно з використанням дронів. На думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, цей бій є випробуванням, але у веденні таких "роботизованих сутичок" - велика перспектива.
"Річ у тому, що неможливо просто так взяти та використати усі ці засоби. Це повинна бути відповідна підготовка, яка проводиться з узгодженням відповідного офіцерського командного складу. Тобто про це було заздалегідь відомо відповідним персоналіям, і все це було сплановано. Це один з таких випробувальних етапів", - сказав Коваленко.
Як зазначив аналітик, у медійному просторі багато розповідають по повітряні та морські дрони, але й сухопутні дрони виконують дуже важливу роль. Наприклад, за їх допомогою здійснюють дистанційне мінування - розміщують протитанкові міни ТМ-62 по дорогах, полях тощо.
"Вони (сухопутні дрони - УНІАН) навіть займалися евакуацією, дистанційним транспортуванням боєкомплекту… - не людина або транспортний засіб відправлялися на позицію, щоб передати боєкомплект підрозділу, який там знаходиться та тримає вогневу точку, а дрон", - пояснив оглядач.
Він додав, що зараз ці дрони вже є й повноцінним засобом ураження, який використовує стрілецьку зброю. На думку Коваленка, у перспективі буде вдосконалюватися злагоджена робота сухопутних та повітряних дронів.
Коваленко нагадав, як російські окупанти у 2022 році великими механізованими колонами, "танковими кулаками" проривали оборону ЗСУ, а на трасах їх зупиняли українські військові протитанковими ракетними комплексами - "Джавелін", NLAW, "Стугна-П".
"Це був перший етап знищення російської механізованої компоненти… Другий етап ми навесні бачили, як починали працювати FPV-дрони з елементами скидання, тобто такі собі міні ерзац бомбардувальники, які скидають на російську бронетехніку вибухові пристрої", - сказав Коваленко.
Експерт впевнений, що у 2025 році буде більше таких штурмових дій ЗСУ як на Харківщині - боїв, під час яких залучають не безпосередньо особовий склад, а дрони. Це дозволить значно зменшити кількість втрат в живій силі й підвищити рівень ефективності протидії окупантам.
Унікальний штурм роботами - що повідомлялося
Як повідомляв УНІАН, нещодавно бригада Національної гвардії України провела унікальну операцію з використанням наземних і повітряних безпілотників для штурму російських позицій на Харківщині.
Під час цієї операції залучили десятки одиниць роботизованої та безпілотної техніки, що діяли одночасно на вузькій ділянці фронту, - дрони для спостереження й мінування, наземні вибухові роботи та озброєні наземні роботи.
Йшлося, що операція стала свідченням високого рівня технологічної підготовки українських військових.