Війна в Україні зараз перебуває на критичному етапі. У тому разі, якщо в найближчі кілька місяців не буде вжито відповідних заходів, переваги Росії продовжать зростати, і військова ситуація досягне точки неповернення. Таку думку в статті для Atlantic Council висловив науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень і старший аналітик української громадської організації "Повернись живим" Микола Бєлєсков.
"Потреби України добре відомі і включають в себе значне збільшення військової допомоги поряд зі скасуванням обмежень на використання західної зброї. Перш за все, життєво важливо підтримувати боєздатність України і накладати на Кремль зростаючі витрати, одночасно переконуючи Путіна, що західна підтримка Києва не ослабне", - зазначив автор.
На його думку, нещодавні наступальні операції Росії поки що не призвели до вирішальних проривів. Однак, не можна виміряти тільки кілометрами психологічний вплив успіхів російських військ, вважає Бєлєсков:
"Локальні успіхи Москви на Донбасі поступово підривають моральний дух українського населення. Регулярні повідомлення про нові російські успіхи також послаблюють рішучість західних партнерів Києва і посилюють аргументи проти продовження військової підтримки України".
Окремо експерт акцентував увагу на катастрофічних втратах Росії, які підтверджують, що вторгнення РФ "йде не зовсім за планом".
"Зовсім недавно Москва переконала Північну Корею надати тисячі додаткових солдатів. Єдине, чого Путін безумовно не хоче робити, - це оголошувати про ще одну політично ризиковану мобілізацію. Поки що він, схоже, знайшов рішення, які дозволять Росії продовжувати свої наступальні операції в Україні без мобілізації сотень тисяч російських цивільних осіб", - додав Бєлєсков.
На думку експерта, багато чого залежатиме від результату президентських виборів у США 5 листопада:
"Хто б не переміг у перегонах за Білий дім, він успадкує війну в Україні, яка вимагатиме від нього невідкладної уваги, щоб запобігти перемозі Росії, що стане сигналом занепаду Заходу і змінить геополітичний ландшафт на десятиліття вперед".
Війна в Україні - інші прогнози
Нагадаємо, днями New York Times із посиланням на дипломатів та аналітиків писав, що найімовірніший результат війни в Україні в найближчому майбутньому - угода про тимчасове заморожування конфлікту "вздовж ще не визначеної лінії".
Нагадаємо, в американському Інституті вивчення війни (ISW) констатували, що за останні тижні російські окупаційні війська змогла прискорити темпи наступу на фронті в Україні. Попри це, вони все ж залишаються повільними і відповідають позиційній війні. За оцінкою ISW, поточна ситуація більше свідчить про те, що противник хоче збільшити темп механізованих атак до настання грязьових умов в осінні місяці.