Байден намагається посилити Україну перед переговорами з Росією, пише видання / колаж УНІАН, фото Getty Images, REUTERS

Поки що чинний президент США Джо Байден своїми останніми рішеннями поспішає зміцнити позиції України перед потенційними переговорами з Росією і до вступу Дональда Трампа на посаду, пише The Washington Post.

Зазначається, що відмова Байдена від своєї попередньої політики щодо надання Україні протипіхотних мін і дозволу бити західними ракетами по цілях на території РФ була частково спрямована на те, щоб "дати Україні максимально сильні позиції, коли вона вступить у потенційні переговори з Росією".

"Багато офіційних осіб США тепер визнають, що протягом кількох місяців Україна може бути змушена почати переговори з Росією про припинення війни, і що вона може бути змушена відмовитися від територій", - йдеться в публікації.

Відео дня

Вказується, що "незграбне" прагнення Байдена зробити все можливе, щоб допомогти Україні, відновило давні дискусії серед деяких офіційних осіб США та Європи: "чому допомогу не було надано раніше, коли вона могла б підтримати Україну, коли її становище було міцнішим".

Як заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер, зміни "давно назріли" і що Байден, можливо, додав Москві сміливості, не відправивши потужнішу зброю Києву раніше:

"Це дає Росії відчуття безкарності... Вони знають, що ми не хочемо ескалації, і вони можуть піти вперед і вести війну, наносити удари і здійснювати обурливі речі".

Чиновники ж Білого дому запевняють, що рішення Байдена були продиктовані мінливими умовами на полі бою, і що чинний президент насправді надав Україні багато зброї і в деяких випадках навіть без лобіювання з боку Києва.

За словами офіційних осіб США, спірне рішення відправити Україні протипіхотні міни показало, наскільки "невідкладною" Білий дім бачить ситуацію.

Як пише WP, упродовж усієї війни занепокоєння Байдена про те, що Путін може нерозважливо відреагувати на дії, які він вважав провокаційними, навіть із застосуванням ядерної або біологічної зброї, деколи призводило до розбіжностей із деякими з його головних радників.

"Немає сумнівів, що з кожного важливого питання - ATACMS, F-16, удари по цілях на території Росії - Байден був один... Його стримувала перспектива ескалації з Росією. Його погляд часів холодної війни полягав у тому, що єдине, чого потрібно уникати за будь-яку ціну, - це пряма військова конфронтація між Сполученими Штатами і Росією", - зазначив експосол США в НАТО Іво Даалдер.

Переговори України та Росії - про що повідомлялося раніше

Нагадаємо, днями в The Guardian писали, що Путін може почати переговори щодо України на початку наступного року. Вказувалося, що у Трампа є люди, які здатні погодитися на умови Москви, особливо за умови, що Росія розірве військові відносини з Китаєм.

На думку заступника командира Третьої окремої штурмової бригади Максима Жоріна, умов для перемовин з Росією на сьогоднішній день немає: "Нам не про перемовини потрібно думати, а про те, як утримати наші території".

Вас також можуть зацікавити новини: