Під час війни в Україні армія РФ постійно вчиться та вдосконалює свої навички. Зокрема українським захисникам стало складніше відбивати ворожі штурми. Таку думку висловив командир першої ударної роти батальйону ударних БпАК "АХІЛЛЕС", лейтенант Антон Шмагайло (позивний "Бандерас") в інтерв'ю "Українській правді".
"Це можна проілюструвати на такому прикладі. Попередній рекорд за знищеною протягом доби технікою противника БУБпАК "АХІЛЛЕС" встановив у квітні 2024 року, під час боїв за Часів Яр. Тоді було спалено 10 одиниць, зокрема п'ять БМД-2 та чотири БМП-2. Якщо порівняти квітневий бій і вересневий, ми побачимо, що відбивати штурми стало складніше", - наголосив військовий.
За його словами, ворог також покращує захист, зокрема йдеться про системи РЕБ, які значно ускладнюють роботу для ЗСУ.
"Якщо у квітні для того, щоб знищити танк, потрібно було п'ять-шість FPV, то сьогодні - більше як 10. Зараз кожна вражена ціль - удача. У 2022 році РЕБів на броньованій техніці РФ не було, у 2023-му - з'явилися. З того часу ці системи ставали більш досконалими. Сьогодні РЕБ на танку працює на значній кількості діапазонів", - підкреслив "Бандерас".
Крім того, командир розповів про так звані танки "мангали" або "черепахи", з яких багато хто сміється, проте, за словами воїна, це робити не варто:
""Мангали" виникли ще до повномасштабного вторгнення, коли на озброєнні ЗСУ з'явились NLAW. Спочатку "мангали" закривали лише башту. А під час боїв за Часів Яр вони захищали майже всю проєкцію техніки. "Черепахи", тобто броньована техніка з додатковою металевою обшивкою з усіх боків, вперше були зафіксовані восени цього року під Красногорівкою. Кустарна конструкція, зроблена, напевно, в гаражних умовах десь у Донецьку. Проте це достатньо ефективний захист. Додайте сюди РЕБ та мінні трали попереду і перед вами - пересувні фортеці".
Шмагайло зауважив, аби уразити такі фортеці, пілоти FPV весь час покращують свої здібності, а саме відпрацьовують техніку заходу на ціль, однак завдавати ударів по таких цілях стає все важче, адже багато БпЛА втрачається.
"Висновок: нам потрібно більше дронів! На будь-яку дію ворога ми завжди знаходимо ефективну протидію. Для протидії засобам РЕБ, якими облаштована їхня техніка, проводиться модернізація частот управління FPV-дронами, також активно впроваджуються дрони з донаведенням", - наголосив військовий.
Командир додав, що скоро дрони на оптоволокні будуть нероздільною частиною розвитку FPV-дронів та досягнуть поширеного застосування українськими військовими вже навесні 2025 року.
"Окрім того, на базі нашого батальйону працює R&D-центр, головна задача якого діяти на випередження - прогнозувати проблемні питання, які виникнуть через 2-3 місяці, та знайти рішення, щоб бути готовим", - зазначив Шмагайло.
Війна в Україні - останні новини
Раніше військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак заявив, що армія РФ вербує єменців на війну в Україні через те, що має проблеми з людськими ресурсами. Також він розповів про проблеми в РФ з виплатами коштів за підписання контрактів з Міноборони Росії.
Своєю чергою військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов наголосив, що на Запорізькому напрямку російські окупанти шукають слабкі місця в обороні української армії. За його словами, ці тенденції є досить загрозливими.